هواوی P9 در AnTuTu لیست شد؛ 4 گیگابایت رم و تراشه‌ی کایرین 955

هواوی P9

کمپانی هواوی هنوز رونمایی از پرچمدار جدید خود – Huawei P9 – را در ششم آوریل رسمی نکرده است، اما با این حال به نظر‌ می‌رسد این محصول در دو نسخه عرضه خواهد داشت: یک نسخه معمولی با حافظه رم 3 گیگابایتی و حافظه داخلی 32 گیگابایت و یک نسخه پیشرفته تر.

نسخه ویژه از هواوی P9 اخیرا به AnTuTu (یک ابزار برای بنچ مارک دستگاه‌های اندرویدی) رسیده و رده پایی از مشخصات خود را بر جای گذاشته است. طبق گفته های AnTuTu این نسخه خاص از هواوی P9 (با مدل نامبر EVA-AL 10) با حافظه رم چهار گیگابایتی، حافظه داخلی 64 گیگابایت و یک پردازنده اوکتا 955 کایرین (به جای کایرین 950) عرضه خواهد شد. سایر مشخصات احتمالا مشابه با نسخه معمولی پی 9 خواهند بود که از جمله آن‌ها می‌توان به دوربین جلوی 8 مگاپیکسلی، دوربین دوگانه 12 مگاپیکسلی در پشت، اندروید 6.0 مارشملو و… اشاره کرد.

The-Huawei-P9-is-coming-soon

هر دو دستگاه احتمالا صفحه نمایشی با رزولوشن صفحه 1080 در 1920 را به همراه خواهند داشت. با این حال هنوز مشخص نیست که آیا صفحه نمایش هر دو تلفن یک اندازه باشد یا خیر ( پی 9 معمولی احتمالا با صفحه 5.2 اینچی همراه خواهد بود، اما مدلی که حافظه 4 گیگابایتی رم دارد احتمالا صفحه بزرگ تری خواهد داشت).

علاوه بر دو نسخه معمولی و ویژه هواوی P9، گفته می‌شود کمپانی چینی هم اکنون آماده عرضه نسخه‌های P9 Lite و P9 Max نیز می‌باشد؛ از جمله ویژگی‌های احتمالی نسخه لایت می‌توان به صفحه نمایش 5 اینچی 1080p و پردازنده کوالکام 650 اشاره کرد. اما در مورد هواوی P9 Max گفته می‌شود با صفحه نمایش 6.2 اینچی کواد اچ دی و پردازنده قدرتمند کایرین 960 روبرو خواهیم بود.

3همانطور که در تصویر با لا مشاهده می‌کنید، یکی از مشخصه های کلیدی این پرچمداران هواوی، دوربین دوگانه آن ها در بخش پشتی است؛ دو دوربین با سنسور های 12 مگاپیکسلی جهت ثبت عمق تصویر بهتر!