رونمایی از پرچمدار جدید هواوی در ایالات متحده در سال جاری

رونمایی از پرچمدار جدید هواوی در ایالات متحده در سال جاری

حالا پس از سامسونگ، اپل و ال جی نوبت به سایر غول‌های بزرگ تکنولوژی رسیده تا به معرفی محصولات و به خصوص پرچمداران خود بپردازند؛ البته شایعات پیرامون آیفون 7 اپل نیز در نوع خود داغ است. طی هفته‌های گذشته اخبار پیرامون محصولات جدید اچ تی سی، موتورولا، شیائومی و… بسیار فراوان بودند. از HTC 10 گرفته تا پرچمدار جدید هواوی با نام Huawei P9.

آقای ریچارد یو، رئیس بخش محصولات مصرف کنندگان هواوی، می‌گوید که این کمپانی چینی به زودی از پرچمدار خود برای بازار ایالات متحده رونمایی خواهد کرد تا به رقابت با گلکسی S7، ال جی G5، اچ تی سی 10 و همچنین آیفون 6s بپردازد. این رونمایی به زودی اتفاق خواهد افتاد؛  تاکنون دوربین دوگانه 12 مگاپیکسلی در پشت (که از لیکا آپتیک بهره می‌برد) حتی در پرچمداران سامسونگ و اپل نیز دیده ننشده است. با این حال شایعات از وجود دوربین دوگانه در آیفون 7 اپل خبر می‌دهند، تلفنی که احتمالا در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد.

ریچارد یو امید فراوانی به هواوی دارد. در ماه فبریه پیش بینی کرده بود که بیشترین سهم بازار تلفن‌های هوشمند در پنج سال آینده به تسخیر هواوی در می‌آید. این مهم می‌طلبد تا کمپانی هواوی بتواند از پس رهبر فعلی یعنی سامسونگ و دنبال کننده آن، اپل، بر بیاید. طبق گزارش‌های IDC در یک چهارم پایانی سال میلادی قبل، سهم سامسونگ در بازار جهانی 21 درصد بود و اپل با 19 درصد آن را دنبال می‌کرد. هواوی در این گزارش با سهم 8.1 درصدی حاضر شده بود.

سال گذشته، کمپانی هواوی اولین نسل از تلفن‌های نکسوس خود را با نام نکسوس 6P رونمایی و عرضه کرد. استقبال کاربران در ایالت متحده امریکا از این محصول در نوع خود بسیار مناسب و قابل توجه بود؛ یکی از حملات هواوی به سهم کمپانی‌های بزرگ در بازار ایالات متحده. در اروپا هواوی سعی کرد تلفن‌های برند خود را با پرداخت مبالغی به صورت پیش فرض با اپراتور ها عرضه کند. بدین ترتیب صادرات هواوی به اروپای غربی در سال گذشته با رشد 51 درصدی مواجه شد تا کمپانی های اپل و سامسونگ به ترتیب با 15 و 2 درصد رشد دغدغه جدیدی را پیش روی خود ببینند. پس استراتژی هواوی جهت تحقق پیش بینی آقای یو کاملا مشخص و ادامه دار است.

در مورد پرچمدار جدید هواوی نیز باید بگوییم که شایعات از نسخه های مختلف آن – نسخه مکس، لایت و… خبر می‌دهند. تفاوت اصلی این نسخه‌ها نیز در چیپست درونی و ابعاد صفحه نمایش است. پیشنهاد می‌کنیم خبر قبلی پیرامون مشخصات آن‌ها را مطالعه کنید.