آیا هواوی Mate 9 در نمایشگاه IFA 2016 رونمایی خواهد شد؟

هوآوی Mate 9

هوآوی اقدام به ارسال دعوت‌نامه برای نمایشگاه IFA 2016(نمایشگاه IFA یکی از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های صنعت الکترونیک و لوازم برقی مصرفی در اروپاست که برای اولین بار در سال ۱۹۲۴ در آلمان برگزار شد) در تاریخ ۱ سپتامبر کرده است. آیا مقوصد این دعوت به خاطر رونمایی از Mate 9 است؟

نمایشگاه IFA 2016 که در برلین برگزار می‌شود، از دوم سپتامبر آغاز به‌کار خواهد کرد و در هفتم سپتامبر به‌پایان خواهد رسید. بااین‌حال هنوز چندماهی به آغاز نمایشگاه باقی‌مانده است. اما هوآوی با داشتن فراخی زمان، فرستادن دعوت‌نامه برای نمایشگاه را تا حتی یک روز قبل از IFA متوقف نخواهد کرد.

IFA همیشه برای هوآوی رویداد مهمی بوده است. به‌طوری‌که در سال گذشته نیز پرچم‌دارهای سری Mate در این رویداد معرفی‌شده بودند. همچنین این شرکت Mate 7 را در IFA 2014 معرفی کرد. Mate S نیز در IFA 2015 به همگان معرفی شد.

بااین‌حال ما می‌توانیم انتظار دیدن برند جدیدی از سری تلفن‌های هوشمند Mate را در IFA 2016 داشته باشیم. با توجه به اینکه سال گذشته، Mate S در این رویداد معرفی شد و Mate 8 نیز تنها چند ماه بعدازاین رویداد معرفی شد. باید ببینیم که امسال هم شاهد تکرار چنین ماجرایی خواهیم بود؟

احتمال می‌رود که هوآوی جانشین Mate S را معرفی کند. به نظر می‌رسد مدل ارتقا داده‌شده Mate S، Mate S2 نامیده شود که قرار است با نسخه جدید Force Touch همراه با ویژگی‌های جدید به بازار معرفی شود. اما باید به این نکته نیز توجه کنیم که Mate S موفقیت بزرگی برای هوآوی نبود.

احتمال دیگر این است که به‌جای صبر کردن تا پایان سال 2016، هوآوی پرچم‌دار خود، یعنی Mate 9 را در این رویداد معرفی کند. چنین اتفاقی می‌تواند درزمانی ایده آل اتفاق بیافتد. زیرا می‌تواند با گلکسی نوت 7(پرچم‌دار دیگری که امسال معرفی خواهد شد) و آیفون 7 و آیفون 7 پلاس که تنها چند هفته بعد معرفی خواهند شد به مبارزه تن‌به‌تن بپردازد.

به‌هرحال حدس و گمان درباره تلفن‌های هوشمندی که قرار است در این رویداد ببینیم کمی زود. پس تا هفته‌های آتی برای جزئیات بیشتر صبر خواهیم کرد.