گوشی Honor بعدی هوآوی مجهز به دوربین کشویی خواهد بود

New Honor Phone

اگر چه مدت زمان زیادی از عرضه گوشی هوشمند Honor 7 نمی گذرد، اما با این حال شرکت چینی هوآوی قصد دارد نسخه بعدی این سری از گوشی ها را نیز روانه بازار کند. این طور که به نظر می رسد، هوآوی در نسخه جدید از این سری گوشی های مقرون به صرفه خود، در نظر دارد تا از ویژگی های سخت افزاری متمایزی استفاده کند که یکی از این ویژگی ها دوربین کشویی در پشت بدنه خواهد بود.

Honor sliding cameraهمانطور که در تصویر منتشر شده از این گوشی جدید توسط موسسه استاندارد و رگولاتوری چین یعنی TENAA (تصویر بالا) مشخص می باشد، هر دو دوربین جلو و پشتی گوشی هوشمند Honor جدید، در واقع بر روی یک قطعه قرار گرفته اند که به صورت کشویی در پشت بدنه قرار می گیرد.

با استفاده از این دوربین کشویی، کاربر در هر زمان قادر به تهیه عکس بوسیله دوربین اصلی گوشی خواهد بود، ولی برای ثبت عکس های سلفی ابتدا باید قطعه کشویی به سمت بالا کشیده شود تا دوربین مخصوص عکس های سلفی ظاهر شود. خوشبختانه برای این کار هم هوآوی روش بسیار آسان و کارآمدی را در نظر گرفته و یک کلید مخصوص را برای این منظور تعبیه کرده است. این دکمه در سمت چپ گوشی قرار گرفته است و هر گاه که کاربر نیاز به تهیه عکس های سلفی داشته باشد می تواند با فشردن دکمه مذکور، دوربین سلفی را از جای خود خارج کند.

sliding camera buttonممکن است در ابتدا این ابتکار کمی بی مورد به نظر برسد، ولی باید توجه کرد که با قرار دادن دوربین جلویی در یک قطعه کشویی، عملا حاشیه بالایی گوشی کوچک تر از آن چیزی شده است که در بسیاری از گوشی های هوشمند موجود در بازار مشاهده می کنیم و همچنین امکان استفاده از فلش LED دوگانه نیز برای دوربین جلویی همانند دوربین پشتی و بدون اشغال کردن فضای زیاد مهیا شده است.

این گوشی هوشمند جدید فعلا با نام Huawei ATH-AL00 شناخته می شود ولی مطمئنا در هنگام عرضه، نام دیگری خواهد داشت. متاسفانه هنوز اطلاعاتی در مورد مشخصات سخت افزاری این محصول جدید هوآوی منشتر نشده است، به جز این که به احتمال فراوان این گوشی، مجهز به یک سنسور تشخیص اثر انگشت خواهد بود که البته در دکمه مربوط به خارج کردن دوربین سلفی که در بالا به آن اشاره کردیم، تعبیه خواهد شد. همچنین همانند سایر گوشی های سری Honor، این محصول جدید نیز از قابلیت دو سیم کارت همزمان برخوردار بوده و از چیپ پردازشی Kirin استفاده خواهد کرد.

gsmarena