هواوی در رویداد 1 سپتامبر خود از Mate S2 یا Mate 9 رونمایی نمی‌کند

هواوی، بزرگ‌ترین سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند در کشور چین، یکم سپتامبر میزبان همایش بزرگی با هدف معرفی تولیدات جدید خود خواهد بود. در حالی که اکثر مردم انتظار معرفی Mate S2 یا Mate 9 را توسط هواوی در رویداد مذکور دارند، مسئولان این شرکت چینی در مصاحبه‌ای اعلام کردند که هواوی در این همایش مدل جدیدی از سری Mate را معرفی نخواهد کرد. طبق گفته‌ی آن‌ها، هواوی در رویداد 1 سپتامبر خود مدل‌های جدیدی را که برای بازار میان رده مورد هدف قرار خواهند گرفت، رونمایی می‌کند.

البته هیچ جزئیات دیگری در این مصاحبه فاش نشده است و باید تا برگزاری مراسم 1 سپتامبر چینی‌ها انتظار بکشیم. مسئولان هواوی در این مصاحبه همچنین اعلام کردند که انتظارات ما برای دیدن مدل‌های جدید از سری میت تا حدود 2 ماه دیگر طول خواهد کشید، تا آن زمان هواوی از رابط کاربری جدبد اختصاصی خود که Emotion UI نام دارد نیز رونمایی خواهد کرد. رابط کاربری جدید Emotion با تغییرات زیادی همراه خواهد بود و در راستای نزدیک‌تر شدن به اندروید خام طراحی شده است. ورژن پیش نمایش Emotion 5 چندی قبل برای هواوی پی 9، پرچمدار فعلی هواوی، برای دانلود در اختیار کابران قرار گرفته بود. در ویدئوهایی که از این رابط کاربری جدید منتشر شده است، می‌توان ساده‌تر شدن و نزدیک‌تر شدن آن به اندروید خام را دید. حالا نوتیفکشن بار دیگر مانند قبل به دو قسمت تقسیم نشده و تقریباً مانند نوتیفکشن بار تاچ ویز سامسونگ شده است. گزینه‌ای نیز برای فعال کردن اپ دراور وجود دارد تا دیگر تمام برنامه‌ها و ویجت‌ها بر روی صفحه‌ی هوم قرار نداشته باشند.

حالا که می‌دانیم هواوی پنج‌شنبه شب از مدل‌های جدید میت پرده برنخواهد داشت، شایعات مبنی بر عرضه‌ی یک تلفن هوشمند مخصوص بانوان با نام Nova محتمل‌تر به نظر می‌رسند. بازیگر زن معرف چینی، Guan Xiaotong هم به نظر برای معرفی این دستگاه در همایش 1 سپتامبر هواوی حضور خواهد داشت. در هر حال تنها چهار روز با برگزاری رویداد هواوی فاصله داریم و تا آن موقع باید صبر کرد.