هند، کشوری با ۴۰۲ میلیون کاربر اینترنت

اخبار اینترنت و شبکه

به گزارش وال استریت ژورنال، کشور هند با بیش از ۴۰۲ میلیون کاربر اینترنتی به عنوان دومین کشور پرجمعیت از این نظر شناخته شد.

آمار و ارقام منتشر شده توسط یک گروه تجاری در هند نشان می‌دهد که این کشور تا به امروز بیش از ۴۰۲ میلیون کاربر اینترنتی به خود دیده است.درحالی که ایالات متحده آمریکا با جمعیتی بیشتر از ۶۰۰ میلیون کاربر اینترنتی، در جایگاه نخست قرار دارد اما سرعت افزایش کاربران اینترنتی .

بر اساس مطالعات انجام شده توسط موسسه تحقیقاتی IMRB، یک دهه طول کشید تا تعداد کاربران هندی از ۱۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون نفر برسد و ۳ سال طول ک شید تا این ۱۰۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون نفر افزایش پیدا کند اما تنها یک سال طول کشیده تا تعداد کاربران هند از ۳۰۰ به ۴۰۰ میلیون نفر برسد. بر اساس این آمار و ارقام تعداد کاربران هندی نسبت به سال قبل ۴۹ درصد افزایش یافته و انتظار می‌رود تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ این تعداد به ۴۶۲ میلون نفر برسد.

با کنکاش در گذشته ی وضعیت کاربران اینترنت در هند می‌توان به این نکته رسید که با تبدیل استفاده های محدود مردم از دسکتاپ ها به تلفن های هوشمند، با ورود تلفن های هوشمند ارزان قیمت می‌تواند دلیل خوبی برای این افزایش جمعیت اینترنتی باشد.

بر اساس گزارشات همین موسسه، بیش از ۹۴ درصد کاربران اینترنتی هند، به وسیله ی گجت ها و تلفن های هوشمند خود به اینترنت متصل می‌شوند و تنها ۶ آنها به وسیله دسکتاپ ها از اینترنت استفاده می‌نمایند.

همچنین قابل ذکر است که بنا به گزارش بانک جهانی، استفاده از اینترنت حدود ۳۰ درصد در بین مردم هند، ۵۰درصد در چین و ۸۷ درصد نیز در بین مردم ایالات متحده نفوذ مستقیمی دارد.

با سیاست های پیش رو گرفته شرکت های تولید کننده دستگاه های هوشمند ارزان قیمت، تعداد کاربران اینترنتی دنیا که به صورت تک شاخه ای و در ایالات متحده بود، حالا به طور متوازنی در سرتاسر این کره خاکی تقسیم شده است.