به‌روز رسانی ویژه سالگرد ویندوز 10 مرداد ماه عرضه می‌شود

به‌روز رسانی ویژه سالگرد ویندوز 10 مرداد ماه عرضه می‌شود

چند ماه پیش مایکروسافت اعلام کرد اولین به روز رسانی بزرگ ویندوز 10 که به مناسبت سالگرد انتشار این نسخه از ویندوز عرضه خواهد شد در تابستان امسال در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

این کمپانی هنوز تاریخ رسمی‌ای برای عرضه این به روز رسانی اعلام نکرده اما امروز اشتباهاً پستی بر روی بلاگ مایکروسافت قرار گرفت که عرضه این به روز رسانی در روز 12 مرداد را تأیید کرد. در این پست بلاگ به صورت خلاصه اعلام شد:” مایکروسافت اعلام می‌کند آپدیت سالگرد ویندوز 10 روز 12 مرداد منتشر می‌شود.” البته به سرعت این پست از روی بلاگ حذف شد. در واقع این اشتباه می‌تواند نشانه‌ای باشد که مایکروسافت به زودی و در آینده‌ای نزدیک تاریخ عرضه رسمی این به روز رسانی را اعلام خواهد کرد.

به روز رسانی ویژه سالگرد ویندوز 10 چندین قابلیت جدید از جمله افزودنی‌هایی برای مایکروسافت اج (Microsoft Edge)، پیشرفت ویندوز هلو (Windows Hello)، ویندوز اینک (Windows Ink) و کورتونا (Cortana) در کنار پیشرفت رابط کاربری را برای کاربران خود به ارمغان خواهد آورد.

از نام آن مشخص است که این به روز رسانی به مناسبت بزرگداشت یک سالگی ویندوز 10 منتشر خواهد. آخرین نسخه ویندوز مایکروسافت 7 ام مرداد ماه سال گذشته منتشر شده بود و تمام کاربران ویندوز 7 و ویندوز 8.1  تا 7 مرداد امسال مهلت دارند تا ویندوز خود را به صورت رایگان به ویندوز 10 به روز رسانی کنند و پس از این تاریخ باید هزینه آن را پرداخت کنند.

به روز رسانی ویژه سالگرد ویندوز 10 به صورت رایگان برای تمام کاربرانی که از این ویندوز استفاده می‌کنند منتشر خواهد شد اما کاربرانی که قصد دارند از نسخه‌های قدیمی ویندوز به روز رسانی انجام دهند باید مبلغ 199 دلار برای نصب کامل ویندوز 10 پرداخت کنند.