اینستاگرام “لمس سه بعدی” را به گوشی‌های اندرویدی آورد

لمس سه بعدی اینستاگرام اندروید

یکی از ویژگی‌هایی که تلفن‌های هوشمند آیفون 6 و 6اس اپل را با سایر محصولات و رقبا متمایز می‌کند، قابلیت لمس سه بعدی آنها می باشد.

درواقع هدف اصلی تکنولوژی لمس سه بعدی دسترسی سریعتر کاربران به گزینه‌ها و اغلب فعالیت‌های عادی روزانه است. البته این تمام خاصیت این تکنولوژی نبوده و تنها شروعی برای یک تکامل دراز مدت محسوب می‌شود.

اپلیکیشن اینستاگرام یکی از برنامه‌هایی بود که خیلی زودتر از رقبا خودش را برای این تحول آماده کرد و در این زمینه با کمپانی اپل همکاری نمود. بزرگترین شبکه اشتراک گذاری تصاویر قابلیت لمس سه بعدی را به خود اضافه نمود تا استفاده از این اپلیکیشن علاوه بر سهل شدن، برای کاربران جذاب‌تر نیز باشد.

حالا این اپلیکیشن در تازه ترین اقدامات، لمس سه بعدی را برای کاربران اندرویدی به ارمغان خواهد آورد. هرچند که این لمس سه بعدی با فشار بیشتر میسر نمی‌شود ولیکن این قابلیت با استفاده از مدت زمان نگه داشتن انگشت بر روی یک شی به نحوی قابل امکان خواهد بود. به عنوان مثال با چند ثانیه نگاه داشتن انگشت شما بر روی نام یک شخص، پیش نمایشی از پروفایل شخص قابل مشاهده خواهد بود.

این قابلیت از سنسور زمان سنج استفاده خواهد کرد و تفاوت‌هایی با لمس سه بعدی خواهد داشت، ولیکن با توجه به درک اپلیکیشن‌ها از این نیاز کاربران، به زودی شاهد قرار گرفتن سنسور‌های فشارسنج همانند تلفن‌های آیفون 6 اس و 6 اس پلاس بر روی تلفن‌های اندرویدی خواهیم بود.

این ویژگی روز گذشته در قالب یک بروزرسانی توسط اینستاگرام بر روی گوگل پلی قرار گرفت و خیلی زود همین امروز برداشته شد که دلیل برداشتن آن، آزمایشی بودن این بروزرسانی می‌باشد. به نظر میرسد که این ویژگی به همراه بروزرسانی جدید این اپلیکیشن در هفته جاری ارائه گردد.