اینتل در ساختن تراشه‌ها بسیار موفق است و بخش بزرگی از کامپیوترها در سرتاسر دنیا، از پردازنده‌های ساخت این شرکت استفاده می‌کنند. اگر چه اینتل در ساخت تراشه‌ها خوب عمل می‌کند، اما در باقی موارد زیاد موفق نبوده است. اما حالا اینتل قصد دارد تا وارد صنعت خودروهای خودران شود. این کمپانی، از اولین سری از خودروهای خود رونمایی کرده است. این خودروها که در واقع همان BMW سری 7 هستند‌، با کمک تکنولوژی‌های شرکت موبیل‌آی (MobilEye)، که به تازگی توسط اینتل خریداری شده است، ساخته شده‌اند.
این خودروها از تکنولوژی‌های فراوانی برای اتوماتیک کردن بسیاری از کارها و افزایش کارایی خودرو بهره می‌برند و از دوربین‌های شرکت موبیل‌آی هم برای اسکن جاده در این اتومبیل استفاده شده است.
اگرچه این خودرو بسیار اتوماتیک به نظر می‌رسد اما نمی‌توان آن را یک خودروی خودران نامید و کتی وینتر، مدیر بخش تکنولوژی‌های خودروی اینتل، گفته است که پس از انجام دادن تست روی این خودروها و افزایش قابلیت‌های آن، کار کردن بر روی تکنولوژی خودروهای خودران، قدم بعدی اینتل خواهد بود.
باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا اینتل در این زمینه هم موفق خواهد بود یا نه. این خودروها تا آخر سال جاری میلادی عرضه خواهند شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید