تحلیل تعرفه های اینترنت نامحدود؛ نامحدود با محدودیت‌های عجیب!

اعلام تعرفه های اینترنت نامحدود؛ نامحدود با محدودیت‌های عجیب!

دیروز بود که پس از کش و قوس فراوان تعرفه‌های اینترنت نامحدود اعلام شد. کاربران پس از اعلام این خبر و مشاهده تعرفه‌‌ های موجود انتقادهای فراوانی را به آن وارد کردند. می‌توان گفت تمام انتقادهای آن‌ها به جا و درست بوده است. در ادامه با دیجی‌ رو همراه باشید تا به صورت مختصر این موضوع را بررسی کنیم.

در اکثر کشورها کلمه نامحدود به معنای استفاده به اندازه دلخواه و بدون محدودیت است. متاسفانه دیروز دیدیم که این واژه معنای دیگری هم دارد! نامحدود یعنی همان محدودیت‌های قدیمی حجم اینترنت، ولی با نامی جدید، غیر از این است؟!

در ابتدا نگاهی به تعرفه‌های اعلام شده بیاندازیم:

تعرفه ی جدید اینترنت نا محدود

همانطور که می‌دانید ترافیک بین‌المللی منظور استفاده از سایت‌های خارجی است که اکثر ما در طول روز از برخی از آنان برای کارهای مختلف از جمله دانلود فایل، مرور خبرها و … استفاده می‌کنیم. البته سایت های فارسی زبان زیادی هم در ایران در سرورهای خارجی میزبانی می شوند! در جدول می‌بینیم که حجم در نظر گرفته شده برای ترافیک بین ‌المللی بسیار پایین و محدود در نظر گرفته شده است.

اما بحث دیگر مربوط به سقف مصرف اینترنت داخلی می‌باشد. این حجم نیز در مقایسه با استفاده بسیاری از کاربران و خانواده‌ها از سایت‌های ایرانی کم به نظر می‌رسد.

اکثر مردم با شنیدن خبر واگذاری اینترنت نامحدود و کنار گذاشته شدن خرید حجمی اینترنت خوشحال شدند. اما این خوشحالی تنها برای چند روز پایدار بود و متوجه شدیم که همان سناریو قبلی تکرار خواهد شد.

بهتر نبود نامی به غیر از اینترنت نامحدود برای آن در نظر گرفته شود؟!

بد نیست بدانید در اکثر کشورهای دنیا اینترنت‌ ADSL به صورت نامحدود و با قیمت‌های بسیار پایین عرضه می‌شوند و تنها تفاوت در سرعت است. از همین رو در بسیاری از مکان ها از جمله رستوران ها، هتل ها و .. شما می توانید به راحتی و به رایگان از اینترنت وای فای استفاده کنید بدون اینکه صاحب اینترنت نگران حجم مصرفی اینترنت کاربران باشد! اما فعلا قرار است نام اینترنت نامحدود در ایران به اجرا در آید و احتمالا در سالیان بعد باید منتظر کاهش قیمت‌ها و استفاده از اینترنت نامحدود واقعی باشیم!

نظر شما در مورد تعرفه‌های اعلام شده چیست؟

8 دیدگاه

 1. این هم یه جور کلاهبرداری از مردم چه کچل حسن چه حسن کچل جفتش یکی ایرانیها درست بشو نیستن همش میخوان سر مردم کلاه بزارن

 2. این فاز اولشه که محدوده
  تو فاز بعدی استفاده داخلی کاملا نامحدود میشه
  فاز بعدی و نهایی هم تا اخر تابستون اجرایی میشه

  • اینا همه بهونه هستش
   خب به جای فاز بندی کردنش و دو ماه معطل کردن و داغون کردن اعصاب ما میتونستن همون اول نامحدود کنن
   مطمعن هم باش تا نامحدود بشه ی سال دیگه میکشه

 3. نباید از نام اینترنت نامحدود استفاده کنن میگفتن اینترنت پلاس۲ بهتر بود بعدشم قیمتشم اونقدرا هم تغییر نکرده

 4. سلام
  وقتی که من و شما می رویم یک کسی رو انتخاب می کنیم که صلاحیت های لازم رو نداره و از طرفی سواد هم نداره، مشکل است که اشتباه خودمون رو قبول کنیم، عزیز مشکل محدود و نامحدود نیست، خانه از پای بست ویران است.

 5. علاوه بر اینکه اینترنت محدود دادن، زبان فارسی هم خراب کردن،کلمه نامحدود رو یکی براشون تعریف کنه یعنی چی، یا ادم به عقل اونا شک میکنه یا به خودش،

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید