قابلیت عکاسی پرتره مخصوص آیفون 7 پلاس به آی او اس 10.1 بتا اضافه شد

عکاسی پرتره ios 10.1

تا پیش از رونمایی دو آیفون نسل جدید توسط اپل، شایعات زیادی در خصوص این محصولات به گوش می‌رسید که اکثر غریب به اتفاق به وجود دوربینی دوگانه در قسمت پشتی یکی از مدل‌های آیفون 7 اشاره داشتند. طولی نکشید که اپل این شایعات را به واقعیت تبدیل کرد تا رسماً به جمع سازندگان گوشی‌های سه دوربینه بپیوندد.

یکی از خاص‌ترین ویژگی های آیفون 7 پلاس اپل را می‌توان لنز دوگانه پشتی دوبین آن دانست که نه تنها به کاربران اجازه عکاسی در دو زوایای عریض و تله فوتو را می‌دهد، بلکه با ادغام هر دو این لنز‌ها با یکدیگر می‌تواند افکت بوکه را در تصاویر شما به ارمغان بیاورد که این قضیه تنها در دوربین‌های DSLR با لنز‌هایی گران قیمت قابل مشاهده است.

به هر حال طی رونمایی از این محصول، اپل اشاره کرده بود که چنین ویژگی در ابتدا بر روی این محصول نبوده و در زمانی دیگر همراه با یک به‌روزرسانی نرم افزاری به آیفون 7 پلاس اضافه خواهد شد. این خبر خوبی برای علاقه‌مندان به این ویژگی آیفون نمی‌توانست باشد و آن‌ها را از بابت تحمل چندین ماه انتظار به جهت تجربه ویژگی که برای آن چند صد دلار پول پرداخت کرده‌اند نگران می‌کند. حال اپل با ارائه به‌روزرسانی آزمایشی iOS 10.1 چنین قابلیتی را تحت نام “Portrait Camera” به اپلیکیشن دوربین آیفون 7 پلاس اضافه کرده است.

این بدین معنیست که کاربران iPhone 7 Plus می‌توانند در آینده‌ای نزدیک چنین ویژگی را همراه با نسخه اصلی iOS 10.1 در اختیار داشته باشند؛ هرچند که ما هیچ ایده‌ای در خصوص زمان عرضه این به‌روزرسانی نداریم.

گفته می‌شود کسانی که علاقه‌مند به آزمایش این ویژگی هستند از برخی محدودیت‌ها برخوردارند. به عنوان مثال سوژه مورد نظر شما برای آن که بتواند از افکت بوکه برخوردار باشد نیازمند است در فاصله 8 فوتی شما قرار گیرد؛ بنابراین اگر شما به سوژه مورد نظر نزدیکید نیازمند دور شدن از آن خواهید بود.

در حالی که ما قادر به بررسی این قابلیت هستیم باید بگوییم که اگر اپل به صورت پیشفرض این ویژگی را به دوربین آیفون 7 بیاورد بدون شک این امر می‌تواند به کارآمدتر بودن آن کمک کند. لازم به ذکر است که نسخه عمومی این به‌روزرسانی آزمایشی فردا در دسترس تمامی کاربران آیفون 7 پلاس قرار خواهد گرفت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید