هوش مصنوعی اپل برای پیدا کردن تصاویر و تایپ سریعتر شما را شفگت زده می کند! [WWDC 2016]

(WWDC 2016) هوش مصنوعی اپل برای پیدا کدن تصاویر و تایپ سریعتر

اپل در حال توسعه هوش مصنوعی قدرتمندی برای iOS 10 است که می تواند شباهت‌های میان چند تصویر را تشخیص و آنها را به هم مرتبط سازد. برای مثال می‌تواند تمام تصاویر یکی از دوستان شما را جدا کند یا اینکه بگوید کوه قرار گرفته در پس زمینه عکس چه نام دارد. اضافه کردن تگ‌های تصاویر بسیار خسته کننده و طاقت فرسا است ولی این هوش مصنوعی به سادگی تمامی تصاویر شما را تگ می‌زند. بخش جدید دیگر خاطرات نام دارد که تمامی تصاویر را بر حسب مکان، افراد و زمان دسته بندی می‌کند. می‌توان گفت این هوش مصنوعی همانند سرویس Google Photos عمل می‌کند با این تفاوت که نیازی به اینترنت ندارد.

هوش مصنوعی اپل در هنگام تایپ کردن هم به کمک شما خواهد آمد، QuickType نام این هوش مصنوعی است که هنگام تایپ کردن یک متن، نسبت به نوع آن، مکان و زمانی که در آن واقع هستید و بررسی شرایط دیگر اقدام به پیشنهاد کلمات دیگر و حتی اسامی افرادی که ممکن است بخواهید در مورد آنها بنویسید می‌کند. اگر دوستی از شما ایمیل یکی از مخاطبانتان را بخواهد، تنها با یک تپ کردن می‌توانید ایمیل مورد نظر را با او به اشتراک بگذارید.

این ویژگی‌ها تا حدودی مورد انتظار بودند؛ تا به حال، اپل یکی از معدود شرکت ‌های تکنولوژی محور بود که گامی در مسیر استفاده از هوش مصنوعی در استفاده‌های روزمره برنداشته بود. ما قصد بدگویی نداریم اما همیشه دسترسی محلی بهتر از فعالیت‌های آنلاین است زیرا دسترسی همیشگی به اینترنت ممکن نیست.