اپلیکیشن ساعت آی او اس 10 خوابی راحت برای شما به ارمغان می آورد!

اپلیکیشن ساعت آی او اس 10

نیازی به گفتن نیست که یک خواب مناسب می‌تواند به سلامت شما کمک کند. خواب همراه با آن که استراحت را به بدن شما اهدا می‌کند، زمان مناسبی را در اختیار بدن شما قرار می‌دهد تا بتواند مشکلات خود را بر طرف کرده، خودش را درمان کند و حتی به شما کمک می‌کند تا بعضاً به واسطه ضمیر ناخودآگاه خود راه حلی برای مشکلاتتان بیابید. در حال حاضر راه‌های بسیار زیادی برای زیر نظر گرفتن خواب شما عرضه شده‌اند مه می‌تواند از طریق گجت‌هایی مانند گجت‌های پوشیدنی و یا اپلیکیشن‌ها باشد. حال به نظر می‌رسد که اپل تصمیم گرفته تا به اپلیکیشن ساعت آی او اس 10 ویژگی‌های جذابی را برای خواب شما اضافه کند.

آی او اس 10 تازه‌ترین سیستم عامل موبایلی کمپانی اپل است که کمتر از دو روز از معرفی آن می‌گذرد. یکی از تغییراتی که اپل در سطح این سیستم عامل انجام داده، اضافه کردن قابلیت‌های جدیدی به اپلیکیشن ساعت آی او اس 10 است که اینک به شما زمان خواب مناسبتان را می‌گوید، بیدارباش تنظیم کرده، تایمر قرار داده و همچنین یک استاپ واچ دیجیتالی را برای شما به ارمغان می‌آورد. این علاوه بر همه این‌ها اپلیکیشن ساعت آی او اس 10 دارای تحلیلگرهای مخصوص خواب است تا گوشی هوشمند شما را وارد فاز جدیدی از استفاده کند. اما این تحلیلگرها چگونه کار خواهند کرد؟

با اجرای اپلیکیشن ساعت آی او اس 10 شما تب جدیدی به نام Bedtime (ساعت خواب) را مشاهده خواهید کرد که به زمان مورد نیاز برای خواب شما کمک شایانی خواهد کرد. این ویژگی به شما می‌گوید که چه مقدار خواب برای شما مطلوب خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما قصد دارید 8 ساعت بخوابید، این اپلیکیشن به شما یادآوری خواهد کرد که چه زمانی موقع خوابیدن شما است. به عنوان مثال اگر شما ساعت بیدار شدن خود را رأس ساعت 8 صبح مشخص کنید، این اپلیکیشن به شما می‌گوید که باید حداکثر تا ساعت 12 به جای خود بروید. اگر هم یادتان رفت این اپلیکیشن فوراً به شما یادآوری خواهد کرد.

علاوه بر همه این‌ها نمودارهای گرافیکی نیز وجود دارند که کیفیت خواب شما بر روی آن‌ها نقش خواهد بست. قابل ذکر است که این ویژگی نمی‌تواند به صورت کامل جایگزین اپلیکیشن قدرتمندی نظیر Sleep Cycle باشد.

در حال حاضر نسخه آزمایشی سیستم عامل آی او اس 10 در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته است و در پاییز سال جاری همراه با نسل جدید آیفون‌ها روانه بازار خواهد شد.