آی او اس 10 اینک بر روی یک سوم دیوایس‌های سازگار نصب است

آی او اس 10

از عرضه رسمی آی او اس 10 توسط اپل حدود یک هفته‌ای می‌گذرد. این شرکت برای نخستین بار طی کنفرانس WWDC بود که از این سیستم عامل رونمایی کرده بود و تا پیش از این نیز شاهد عرضه نسخه‌های آموزشی متعددی از آی او اس 10 بودیم.

با وجود وضعیت نوپای این به‌روزرسانی و مشکلاتی که با کاربران برخی شرکت‌های حامل نظیر T-Mo دارد، تازه‌ترین نسخه سیستم عامل آی او اس در حال حاضر موفق شده به بخش عمده‌ای از دیوایس‌های آیفون، آیپد و آیپاد تاچ نصب شود. بر اساس تازه‌ترین آمار در حال حاضر چیزی حدود یک سوم دیوایس‌های سازگار به آی او اس 10، اقدام به نصب این به‌روزرسانی کرده‌اند.

این کمپانی کوپرتینویی همیشه در نصب سیستم عامل آی او اس بر روی دستگاه‌های مختلف به خوبی عمل می‌کند. عمده‌ترین علت سرعت عمل بیشتر کاربران در نصب به‌روزرسانی‌ها بر خلاف اندروید، عدم دخالت حاملان و شرکت‌های تولیدی است. از آنجایی که اپل خود تولید سخت افزاری دیوایس‌هایش را انجام می‌دهد و از یک پلتفرم منبع بسته (Closed Source) استفاده می‌کند، به‌روزرسانی‌ها به موقع به دست کاربرانشان می‌رسند و این قضیه را بار دیگر با سیستم عامل آی او اس 10 به رخ اندرویدی‌ها کشید.

اوایل این ماه، اپل رسماً اعلام کرد که تقریباً 9 نفر از هر 10 دستگاه مشمول دریافت آی او اس 9 این به‌روزرسانی را دریافت کرده‌اند. هرچند این تعداد نهایی استفاده کنندگان آی او اس 9 نیست اما از تجزیه و تحلیل شرکت میک پنل برآورد شده است. در حال حاضر با نفوذ از نرخ 33.64 درصد در کمتر از یک هفته، صاحبان دیوایس‌های آی او اس به سرعت به‌روزرسانی آی او اس 10 را دریافت کرده‌اند؛ هرچند که به نظر می‌رسد رکورد نصب 66 درصدی آی او اس 9 در کمتر از دو هفته بار دیگر با این به‌روزرسانی تکرار نخواهد شد.

به‌روزرسانی آی او اس 10 حاوی ویژگی‌های جدیدی است که ما تا به حال به مهم‌ترین آن‌ها اشاره کرده‌ایم و شما می‌توانید در این لینک مشاهده کنید.

آیا شما هم آی او اس 10 را بر روی دیوایس خود نصب کرده‌اید؟ تجربیات خود از این سیستم عامل را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید