iOS 10 مکان پارک خودرو شما را به صورت خودکار ثبت می‌کند

ثبت مکان پارک خودرو در iOS 10

امکان رویایی من بالاخره در سیستم عامل جدید آیفون، iOS 10 عرضه می‌شود. ویژگی که به طور خودکار ممکان پارک خودرو من را به یاد می‌سپارد و آن را روی نقشه اپل به من نشان می‌دهد. به عنوان یک توسعه دهنده اپل، شروع به آزمایش نسخه پیش نمایش از سیستم عامل iOS 10 کرده‌ام و توانستم ویژگی‌های جالبی مانند این را پیدا کنم.

چندین شخص دیگر نیز این ویژگی را تایید کرده‌اند؛ آنها بر این باورند که این سیستم از طریق بلوتوث به خودرو متصل است و هنگامی که ارتباط آیفون با خودرو قطع شود، موقعیت مکانی فعلی خودرو را ذخیره می‌کند تا مکان پارک خودرو شما را در اختیار داشته باشد. همچنین این ویژگی با سیستم CarPlay اپل نیز هماهنگی دارد و در صورت قطع ارتباط با آن نیز موقعیت خودرو در روی نقشه اپل ذخیره می‌شود.

ثبت مکان پارک خودرو در iOS 10

یک اپل اینسایدر می‌گوید که در نسخه آزمایشی iOS 10 می‌توان از نقشه اپل به عنوان یک نقشه سفری نیز استفاده کرد. جالب اینجاست که با مراجعه به نقشه اپل، برنامه به صورت خودکار مسیر شما را تا خودروتان ترسیم و شما را تا رسیدن به آن راهنمایی می‌کند.

همچنین می‌توانید مختصات خودرو و همین طور مسیر حرکت را بر روی صفحه اطلاع رسانی iOS 10 پین کنید و سریع‌تر به آنها دسترسی داشته باشید.