iOS 10 درباره وجود رطوبت در پورت لایتنینگ هشدار می‌دهد

iOS 10 درباره وجود رطوبت در پورت لایتنینگ هشدار می‌دهد

با وجود اینکه کسی نمی‌خواهد بر روی آیفون یا آیپد خود آب بریزد یا آن‌ها را با خود به حمام ببرد، باز هم ممکن است مایعات راهی به درون گوشی هوشمند یا تبلت گران قیمت شما پیدا کنند و زمانیکه متوجه آن شوید ممکن است کار از کار گذشته باشد و به جای یک وسیله هوشمند با یک دستگاه آسیب دیده چند صد دلاری رو به رو شوید.

ظاهراً اپل برای جلوگیری از وقوع چنین وقایع تکان دهنده‌ای ابداع تازه‌ای کرده است به این صورت که اگر در پورت لایتنینگ گوشی رطوبت تشخیص داده شود گوشی شروع به صدور هشدار می‌کند. این ویژگی در آخرین نسخه بتای iOS 10 معرفی شده است و به نظر می‌رسد تنها در مدل‌های آیفون 66S پلاس و آیفون SE کار می‌کند.

ماه گذشته، دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا (USPTO) حق انحصاری پتنتی با موضوع مقاومت در برابر مایعات در دستگاه‌های صوتی را به اپل اعطا کرد که نشان می‌دهد این کمپانی ممکن است در آینده چیز جدیدی را به این ویژگی خود اضافه کند. اسناد این پتنت طرح ضد آب را نه تنها برای اسپیکرها بلکه برای سایر دهانه‌های دستگاه نیز نشان می‌دادند. از آنجایی که هنوز سخت افزار لازم برای دور نگه داشتن این مایعات مزاحم از آیفون‌های خود را نداریم، می‌توان تصور کرد که این راه حل نرم افزاری در iOS 10 اولین قدم اپل در جهت مقاومت در برابر مایعات باشد.