تاریخ احتمالی عرضه نسخه بتای iOS 9

طبق شایعات پخش شده، سیستم عامل iOS 9 اپل در ماه سپتامبر امسال همراه با iPhone 6S و یا iPhone 7 معرفی خواهد شد. با اینکه اپل هنوز این شایعات را تایید نکرده است، اما دنیای اینترنت یک دنیای جادویی است که در آن هر روز شایعات، درز اطلاعات و کلی اخبار تایید نشده منتشر می شوند و تجوه بسیاری نیز به خود جلب می کنند. گاهی اوقات نیز این اخبار به واقعیت بدل شده و تایید می شوند. این بار نیز نوبت iOS 9 و اخبار پیرامون آن شده است.

در ابتدا باید بگوییم اپل در سیستم عامل همراه جدید خود تمرکز ویژه ای روی سرویس سیری (Siri) و تقویت دستیار صوتی هوشمند خود خواهد داشت که با دریافت سوالات و درخواست های صوتی کاربر وی را راهنمایی می کند. نکته دیگر در مورد این سیستم عامل، ظاهر جذاب تر آن است که برای هماهنگی هر چه بیشتر با ساعت هوشمند این شرکت در نظر گرفته شده است. اما شاید بتوان گفت مهمترین نکته در این بین، پایداری و ثبات سیستم عامل و تلاش اپل برای حل مشکلات موجود در این راه  است تا بتواند iOS 9 و ویژگی های آن را قبل از عرضه به خوبی بهینه نماید. نکته دیگر تلاش اپل برای کاهش مصرف حافظه داخلی دستگاه توسط سیستم عامل می باشد تا بدین وسیله کاربرانی که از حافظه داخلی کمتری در گوشی خود بهره می برند با مشکل ذخیره اطلاعات روبرو نشوند.

iOS-9-Beta-Release-Date-2iOS 9 از سرویس موسیقی جدیدی نیز استفاده خواهد کرد که پیش زمینه آن در iOS 8.4 بنا شده بود. با این حساب کاربران باید با سرویس فعلی یعنی Beats خداحافظی کرده و آماده استفاده از سرویس جدید گردند.

اولین شایعات در خصوص iOS 9 از یک وبسایت شروع شد و پس از آن سایر سایت ها نیز گزارش هایی مبنی بر مشاهده آیفون هایی که با سیستم عامل iOS 9 کار می کردند منتشر کردند. همچنین تصاویری نیز پخش شد که از بنچمارک iOS 8 و iOS 9 حکایت داشتند.

به احتمال زیاد اپل از iOS 9 به همراه سیستم عامل جدید تلویزیون های این شرکت و همچنین Watch OS در WWDC امسال که در تاریخ ۸ June برگزار خواهد شد، رونمایی خواهد کرد. انتظار می رود مدت کوتاهی پس از آن نیز نسخه Beta 1 این سیستم عامل عرضه شود. این طور که به نظر می رسد نسخه Beta عمومی، برای استفاده توسعه دهندگان، قبل از عرضه رسمی ارائه خواهد شد. همچنین می دانیم که iPhone 4S مطمئنا از این سیسنم عامل پشتیبانی نخواهد کرد ولی در مورد دستگاه های جدیدتر این شرکت هنوز اطلاعی در دست نیست.

منبع: pressandupdate.com