آی او اس 9: زمان انتشار و نگاهی به مهم ترین تغییرات

زمان انتشار و نگاهی به مهم ترین تغییرات آی او اس 9
زمان انتشار و نگاهی به مهم ترین تغییرات آی او اس 9

زمان انتشار آی او اس 9: 16 سپتامبر ( 25 شهریور)

با معرفی دیوایس های جدید از جمله آیپد پرو و دو گوشی جدید در سالن کنفرانس بیل گراهام در سان‌فرانسیسکو به نظر می رسد همه زمان انتشار آی او اس 9 برای دیگر دیوایس ها را فراموش کردند و خود اپل هم صحبتی از آن نکرد. اما حالا اپل رسما تایید کرد سیستم عامل ای او اس 9 برای دیوایس ها قدیمی 16 سپتامبر منتشر خواهد شد.

 مهم ترین تغییرات در آخرین نسخه آی او اس بهبود طول عمر باتری، بهینه شدن برای دستگاه های قدیمی، تغییر در نقشه اپل و رفع باگ های سیستم عامل می باشد. حالا 16 سپتامبر را در تقویم علامت بزنید و  زمانی که اعلان آیدیت را روی دیوایس خود مشاهده کردید اقدام به دانلود و آپدیت سیستم عامل دستگاه خود نمایید.
اگر تصمیم دارید که آیفون 6 اس و یا آیفون 6 اس پلاس خریداری کنید باید بگویم این دو گوشی به صورت پیش فرض آی او اس 9 را اجرا می کنند، بنابراین کمی از حجم اینترنت خود را ذخیره کرده اید 🙂

حالا بیاید نگاهی کوتاه به تغییرات آی او اس 9 داشته باشیم

سیری در آیپد

سیری دستخوش تغییر شده است و حالا سیری همیشه فعال است و لحظه به لحظه تمامی حرکات کاربر را دنبال می کند.

اضافه شدن ویژگی یادآوری به سیری

مانند کرتانا در ویندوز حالا یادآوری به سیری نیز اضافه شده است و بر اساس زمان و مکان به وسیله سیری می توانید یادآور تنظیم کنید

جستجوی پیشرفته

حالا با جستجو در سیستم عامل به تمامی اطلاعات داخل اپلیکیشن ها و محیط اینترنت دسترسی خواهید داشت. اگر ناراحت نمی شوید این قابلیت هم مانند بینگ در ویندوز عمل می کند.

قابلیت مالتی تسکینگ در آیپد

حالا در آیپد می توان در صفحه نمایش 2 اپلیکیشن را در کنار هم اجرا کرد و اندازه آنها را تغییر داد. قابلت مالی تسکینگ دو پنجره ای سال ها است در ویندوز وجود دارد اما اپل برای آوردن این ویژگی سال ها کاربران را منتظر گذاشت.

 بهبود قابلیت امنیتی و استفاده از رمز عبور طولانی تر

اخبار در آی او اس 9

تغییرات در نقشه اپل و اپل ترانزیت

میانبرهای صفحه کلید و ابزار های متنی

 

دیوایس های که آپدیت آی او اس 9 برای آنها منتشر می شود

phonearena