اپل مانع جیلبریک شدن iOS 9 خواهد شد

کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل یا به اختصار WWDC (مخفف Apple’s Worldwide Developers Conference) در ماه ژوئن امسال برگزار خواهد شد. انتظار می رود که اپل در این کنفرانس اطلاعات جدیدی در رابطه با سیستم عامل جدید iOS ارائه کند. به علاوه گزارشاتی که تا کنون منتشر شده اند احتمال جیلبریک شدن این سیستم عامل را بسیار کم و یا حتی غیر ممکن دانسته اند.

تاریخ انتشار iOS 9

طبق گزارش سایت Gizmodo اپل معمولا طبق سنت همیشگی خود، نسخه های جدید سیستم عامل iOS خود را دو یا سه ماه بعد از کنفرانس WWDC و یا به عبارتی در فصل پاییز ارائه می کند. بر اساس اعلام این وب سایت، اپل احتمالا در کنفرانس WWDC از توسعه دهندگان ثبت شده خود درخواست خواهد کرد تا iOS جدید را تست کنند تا این شرکت بتواند بهبودها و بهینه سازی های لازم را قبل از عرضه عمومی آن اعمال کند. در کل انتظار می رود این سیستم عامل در ماه اوت ۲۰۱۵ عرضه شود.

سرعت، قابلیت ها و ظاهر iOS 9

اپل سخت مشغول کار بر روی پایداری iOS 9 و افزایش سرعت آن می باشد و در عین حال به رفع باگ های آن نیز می پردازد.

بر اساس گمانه زنی ها، iOS 9 نیز مانند iOS 8 از میانبر های (Shortcut) متعددی استفده خواهد کرد. همچنین یک برنامه کاملا جدید به نام Home نیز از دیگر بخش های جالب iOS 9 خواهد بود. این برنامه کاربر را قادر خواهد ساخت تا تمام لوازم هوشمند موجود در منزل خود را با آیفون خود کنترل نماید. اپل اعلام کرده که جزئیات بیشتری در خصوص این اپلیکیشن جدید در کنفرانس WWDC اعلام خواهد کرد.

Siri و Transit

به احتمال فراوان Siri در iOS 9 بروزرسانی خواهد شد. در ضمن شایعاتی نیز پیرامون اضافه شدن سرویس Transit به برنامه نقشه این سیستم عامل به گوش می رسد. این قابلیت امکان جستجوی مسیر مترو ها، اتوبوس ها و قطار ها را به کاربر خواهد داد. همچنین نقشه شهرهای جدید، قابلیت نشانه گذاری و چندین ویژگی دیگر نیز در این بخش اضافه خواهد شد.

تکنولوژی جدید Rootless برای مقابله با جیلبریک شدن iOS 9

بر اساس گزارش سایت ۹to5Mac اپل قصد دارد با به کارگیری یک تکنولوژی جدید به نام Rootless در محصولات خود، از دسترسی کاربران معمولی و حتی کاربران با اختیارات مدیریتی (Administrator) به فایل های سیستمی iPad و Mac و یا iPhone جلوگیری کند.

این وب سایت احتمال می دهد که اپل ممکن است از تکنولوژی Rootless در iOS 9 استفاده کند و بدین ترتیب مانع جیلبریک شدن آن گردد.

منبع: yibada.com