مشکلات رایج آیفون ۶ اس و راه‌های حل آن‌ها

مشکلات رایج آیفون ۶ اس و راه‌های حل آن‌ها
مشکلات رایج آیفون ۶ اس و راه‌های حل آن‌ها

گوشی‌های جدید اپل، آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس هفته‌ها است که به بازار آمده‌اند و تا به حال توانسته‌اند بدون بدگویی‌های زیادی دوام بیاورند. البته چند بار چنین اتفاقی تقریباً رخ داد اما اپل موقعیت را تحت کنترل گرفت و یکی از بهترین سایت‌های پنچ‌مارکینگ جهان نیز از اپل حمایت کرد.

با اینکه مشکلات جدی در خصوص این گوشی‌ها وجود ندارد اما با این حال اولین کاربران این گوشی‌ها با مشکلات کوچکی روبه‌رو شده‌اند و در بیشتر مواقع حتی برای بدترین این مشکلات نیز راه‌حل‌های آسانی وجود دارد. در این پست ما به بررسی پنج مورد از مشکلات رایج آیفون ۶ اس و راه‌حل‌های آن‌ها پرداخته‌ایم.

طول عمر باتری

در بین مشکلات رایج آیفون ۶ اس ، مشکل باتری برای بعضی از کاربران این گوشی وجود دارد. در حال که گوشی آیفون ۶ اس پلاس طول عمر باتری مناسبی دارد یکی از بدترین مشکلات رایج آیفون ۶ اس طول عمر کم باتری آن است. و از آن‌جایی که مشکلات باتری یکی از بدترین نوع مشکلات هستند این مشکل برای بسیاری از کاربران آیفون غیر قابل تحمل است.

۹ بار از هر ۱۰ بار، مشکلات باتری گوشی مربوط به یکی از اپ‌های جانبی است که در پس‌زمینه در حال مصرف زیاد باتری هستند. به همین دلیل است که یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که اپ Settings را باز کنید و به قسمت Battery بروید.

در این‌جا می‌توانید ببینید که کدام یک از اپ‌ها در حال استفاده بیشترین مقدار از باتری شما هستند و همچنین می‌توانید ببینید که این اپ‌ها حتی وقتی که بسته شده‌اند در حال اجرای فعالیت‌های پس‌زمینه در گوشی شما هستند یا خیر. می‌خواهید طول عمر باتری‌تان زیاد شود؟ به صفحه اصلی در Settings بروید سپس به General > Background App Refresh بروید. در صفحه پایین بروید تا به اپ مورد نظرتان برسید و دکمه کنار اپ را برای غیرفعال کردن فعالیت‌های پس‌زمینه تپ کنید.

همچنین فراموش نکنید که در iOS 9 برای افزایش طول عمر باتری به بیشتری زمان ممکن می‌توانید به Settings > Battery بروید و Low Power Mode را فعال کنید.iphone 6s

خاموش شدن‌های ناگهانی

کاربرانی با این مشکل دست و پنجه نرم کرده‌اند و چند پست نیز در انجمن اپل به این مشکل اختصاص دارد. متاسفانه این مشکل کمی دردسر ساز است.

کارهایی مانند ریست گوشی با دکمه‌های home/power یا ریست کردن تنظیمات گوشی از Settings > General هیچ تاثیری روی این مشکل ندارند. در عوض بهترین شانس شما می‌تواند این باشد که از تمام اطلاعات‌تان نسخه پشتیبان بگیرید، گوشی را وایپ کنید و دوباره اطلاعات‌تان را بازگردانید.

این همان قسمتی است که احتمالاً دوست نداشته باشید: اگر وایپ کردن و بازگرداندن اطلاعات گوشی‌تان در حل این مشکل موفقیت‌آمیز نباشد احمتالاً وایپ کردن گوشی و شروع دوباره بدون اطلاعات قبلی‌تان موثر خواهد بود.

صفحه‌ای در سایت اپل به راهنمایی شما در مورد وایپ کردن و بازگرداندن اطلاعات (یا بازنگرداندنشان) برای گوشی آیفون ۶ اس می‌پردازد.

مشکلات تاچ سه‌بعدی

خبرهای خوب و بدی داریم. خبر خوب این است که اگر شما نیز با مشکل تاچ سه‌بعدی روبه‌رو هستید باید بگوییم که تنها نیستید و کاربران دیگری نیز در حال دست و پنجه نرم کردن با این مشکل هستند.

خبر بد این است که متاسفانه احتمالاً مجبور باشید که گوشی خود را عوض کنید چون در بیشتر مواقع این مشکل یک مشکل سخت‌افزاری است.

با این حال قبل از این‌که به نمایندگی‌های اپل بروید می‌توانید اول به Settings > General > Accessibility > 3D Touch بروید و مطمئن شوید که این قابلیت فعال است. بعضی اوقات به دلایلی نامعلوم این قابلیت غیرفعال می‌شود.

بعد از این‌که توانستید تاچ سه‌بعدی گوشی خود را دوباره فعال کنید (یا گوشی خود را عوض کنید) به لیست ۱۰ اپ برتر با قابلیت تاچ سه‌بعدی برای آیفون ۶ اس سری بزنید.

داغ شدن بیش از حد

تعداد شگفت‌انگیزی از کاربران آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس با مشکل گرمای بیش از حد گوشی خود مواجه‌اند و به نظر می‌رسد که این مشکلشان هیچ دلیل خاصی نداشته باشد. البته که همیشه دلیلی وجود دارد، و ممکن است که چنین مشکلی مرتبط با سخت‌افزار گوشی باشد. قبل از اینکه به اپل استور بروید و گوشی خود را عوض کنید می‌توانید این راه‌ها را امتحان کنید.

اول از همه Settings > Battery را چک کنید. احتمال وقوع این اتفاق کم است اما ممکن است اپی داشته باشید که فعالیت‌های زیادی در پس‌زمینه انجام می‌دهد و باعث شده است که گوشی شما بیش از حد داغ شود. اگر اپی را مشاهده می‌کنید که در حال استفاده بیش از ۳۰ الی ۴۰ درصد از باتری گوشی شما است و استفاده شما از آن اپ به اندازه‌ای نیست که چنین مصرفی را توجیه کند می‌توانید دسترسی این اپ به فعالیت‌های پس‌زمینه را غیرفعال کنید یا اپ را از گوشی‌تان پاک کنید.

اگر نتوانستید در این قسمت چیزی پیدا کنید به Settings > General > Reset بروید و با تپ کردن روی Reset All Settings تنظیمات گوشی خود را ریست کنید. اگر این راه نیز کار نکرد می‌توانید گوشی خود را وایپ کنید و اطلاعات‌تان را دوباره بازگردانید.

دکمه هوم بیش از حد داغ

پنجمین مشکل و یکی از عجیب‌ترین مشکلاتی که کاربران این گوشی با آن برخورد داشته‌اند این است که دکمه Home آن‌قدر داغ می‌شود که لمس آن باعث درد انگشت‌تان می‌شود.

در مواجه به این مشکل نیز همانند مشکل تاچ سه‌بعدی احتمالاً مجبور شوید که گوشی خود را عوض کنید چون این مشکل نیز یک مشکل سخت‌افزاری است. می‌توانید وایپ کردن گوشی را امتحان کنید ولی به احتمال زیاد مشکل را حل نخواهد کرد و بهتر است بدون دردسر زیاد با خود اپل تماس بگیرید.

شما چه مشکلی در آیفون ۶ اس سراغ دارید؟