مقایسه لرزش‌گیر دوربین آیفون ۶ اس و گلکسی اس ۶

مقایسه لرزش‌گیر دوربین آیفون ۶ اس و گلکسی اس ۶

اپل در راه ارتقا دوربین آیفون ۶ اس جهش بلندی کرد، به‌طوری‌که از زمان آیفون ۴ اس، دوربین آیفون‌ها ۸ مگاپیکسل بود و حالا در  آخرین آیفون  به ۱۲ مگاپیکسل ارتقا یافته است. از آنجایی که سیستم لرزش‌گیر در آیفون های قبلی بسیار ناراحت کننده بود پیش از رونمایی از آیفون ها خبرهایی به گوش رسید با موضوع: تثبیت کنننده بصری تصویر( OIS )در دوربین آیفون های جدید…

متاسفانه اپل در هنگام ساخت آیفون‌های جدید این دو گوشی را به یک چشم نگاه نکرده و آیفون ۶ نسبت به برادر بزرگتر خود آیفون ۶ اس پلاس، یک ویژگی کم دارد: ابزار تثبیت لرزش گیر یا همان تثبیت کننده تصویر.

به هر حال آیفون ۶ مثل خویشاوندان گذشته خود سیستم نرم‌افزاری زیادی به‌همراه دارد که در واقع بسیار خوب است. حالا ما یک رقابت  میان این گوشی و گلکسی اس ۶ ترتیب داده‌ایم، رقابت نه برای قدرت سخت افزاری یا سرعت، بلکه فقط یک رقابت از نظر تصویر برداری و تثبیت کننده تصویر.

هر دو گوشی از الگوریتم‌های بسیار دقیقی برای ثبیت تصویر استفاده می کنند اما کهکشانی سامسونگ به صورت داخلی نیز به OIS مجهز شده است که اوضاع را روی کاغد به نفع سامسونگ تغییر می دهد. به همین علت روی کاغد، گلکسی اس ۶ از نظر لرزش در زمان فیلم برداری بسیار بهتر از آیفون ۶S می باشد اما در دنیای واقعی این موضوع صدق نمی کند، دلیل این موضوع را می توانید در ویدیو زیر تماشا کنید: