آیفون 7 عملکرد بهتری نسبت به گوگل پیکسل‌ها دارد

آیفون 7 عملکرد بهتری نسبت به گوگل پیکسل‌ها دارد

حتماً تاکنون نام تراشه‌های جدید A10 اپل را شنیده‌اید و نتایج بنچمارک آن را مشاهده کرده‌اید. برخی معتقدند این تراشه‌ها به قدری قدرتمندند که حتی می‌توانند در مک بوک ایر اپل مورد استفاده واقع شوند. اما عملکرد این تراشه در مقایسه با تراشه اسنپ دراگون 821 استفاده شده در گوشی‌های پیکسل گوگل چگونه خواهد بود؟

در این رابطه طبق اعداد و ارقام منتشر شده در GeekBench4، به نظر می‌رسد تراشه A10 اپل عملکرد بهتری نسبت به اسنپ دراگون 821 دارد. طبق نتایج این بنچمارک، گوشی‌های پیکسل گوگل در آزمایش چند هسته‌ای امتیاز 4100 را کسب کردند و امتیاز آن‌ها در آزمایش تک هسته‌ای معادل 1580 بوده است.

اما شرایط برای آیفون 7 متفاوت است و این گوشی در آزمایش چند هسته‌ای امتیازی معادل 5600 کسب کرده و امتیاز آن در آزمایش تک هسته‌ای 3430 بوده است. بنابراین همانطور که مشاهده می‌کنید عملکرد آیفون 7 با تراشه A10 یک سر و گردن قدرتمند از گوشی‌های پیکسل با تراشه اسنپ دراگون 821 است. با این حال کاربران اندرویدی نباید نا امید شوند چراکه این امتیازات تمام ماجرا نیستند و نکته مهم‌تر این است که حین استفاده از این گوشی‌ها چه احساسی داشته باشید. وقتی کاربر احساس کند دیوایس مورد استفاده‌اش به اندازه کافی سریع است آن وقت این امتیازها چندان اهمیت ندارند.

همچنین فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که در مقایسه این گوشی‌ها باید در نظر گرفته شوند، فاکتورهایی نظیر سیستم عامل آی او اس و اندروید، کیفیت دوربین، قیمت و … . بنابراین اگرچه آیفون 7 از نظر عملکرد پردازنده، گوگل پیکسل‌ها را پشت سر می‌گذارد اما این به معنی بد بودن دیوایس های پیکسل نیست.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید