مشکل نمایش صفحه سیاه و خرابی دوربین های آیفون 7 پلاس

مشکل نمایش صفحه سیاه و خرابی دوربین های آیفون 7 پلاس

بسیاری از کاربرانِ گوشی‌های iPhone 7 Plus اطلاع داده‌اند که دوربین این گوشی‌ها «از کار افتاده» و دوربین عقب فقط صفحه‌ای سیاه و گاهی اوقات نورهای بنفش یا سبز نشان می‌دهد.

یکی از کاربران رددیت که همین مشکلات را با گوشی خود داشت به یکی از فروشگاه‌های اپل رفته و گوشی خود را تعویض کرد. نکته‌ی جالب اینکه مسئول فروشگاه اپل اظهار داشته که قبلاً نیز این مشکل را در گوشی‌های آیفون 7 پلاس دیده است، تعمیرکار فروشگاه ابتدا خواسته که فقط دوربین گوشی را تعویض کند، اما با پافشاری این کاربر گوشی به کل تعویض شده.

یکی دیگر از کاربران ردیت با نام کاربری “tripler6” هم با همین مشکل مواجه شده، مسئولین اپل استور به او گفته‌اند که این مشکل از شاتر دوربین است و گوشی را تعویض کرده‌اند. اما مسئولین فروشگاه اپلی که کاربر دیگری به نام “Itzmike” به آن مراجعه کرده فقط دوربین گوشی را تعویض کردند و گوشی جدیدی به وی ندادند.

به نظر می‌رسد که این مشکل مربوط به سخت افزار گوشی بوده و ارتباطی به آپدیت نسخه‌ی 10.2 سیستم عامل iOS ندارد. جستجویی ساده در توییتر و انجمن‌های اینترنتی کاربران اپل مثل MacRumors نشان می‌دهد که از ماه اکتبر کاربرانی بوده‌اند که با این مشکل مواحه شده‌اند.

بخشی از نظرات کاربرانی که با این مشکل مواجه شده اند

ممکن است که این مشکل فقط مربوط به بخش کوچکی از تولیدات اپل باشد. در صورتی که اطلاعات بیشتری از این مشکل به دستمان برسد حتماً آن را در دیجی رو منتشر خواهیم کرد.

کاربر دیگری در ردیت اظهار داشته که این مشکل احتمالاً مربوط به کانکتورهای گوشی است. به گفته‌ی این کاربر به نظر می‌رسد که یکی از اتصال‌های داخل گوشی که به دوربین مربوط است شل شده یا به کل خراب شده است، البته احتمال اینکه سنسور دما نیز خراب شده باشد وجود دارد.

آیفون 7 پلاس اولین گوشی اپل بود که از دو دوربین در عقب (سیستم Dual Camera) استفاده می‌کرد. یکی از دوربین‌ها با لنز زاویه باز (واید) بوده و لنز دیگر به صورت تِله. وجود لنز دوم باعث می‌شود تا قابلیت زوم کردن اپتیکال در تصاویر بدون هیچ تعییری در کیفیت عکس تا دو برابر امکان پذیر باشد.

همچنین وجود لنز دوم باعث می‌شود تا کاربر با استفاده از حالت Portrait عکس‌هایی با حالت‌های مختلف (تار کردن قسمت‌های دلخواه، تغییر محلی که فوکوس روی آن انجام شده) بگیرد. به گفته‌ی اپل این قابلیت باعث می‌شود تصاویر گرفته شده با آیفون 7 پلاس توانایی رقابت با دوربین‌های حرفه‌ای DSLR را داشته باشند.

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید