افزایش سرعت تولید آیفون جدید در پی ناکامی گلکسی نوت 7

در هفته‎ گذشته مشکلات مربوط به باتری گلکسی نوت 7، انفجار دو دستگاه از این محصول و فراخوان سامسونگ برای جمع‎آوری محصولات دارای این نقص در صدر اخبار دنیای فناوری قرار داشته است. اما طبق گزارشی جدید اپل در این مدت فقط ناظر ناکامی سامسونگ نبوده است و قصد دارد بیشترین سود را از شرایط به وجود آمده کسب کند.

اما سوال اصلی این است که اپل چگونه می‎تواند از بحران سامسونگ بهره ببرد؟ کاملا مشخص است که اپل طیفی از کاربران که ناامید از محصول جدید سامسونگ هستند را هدف قرار داده است. این شرکت در همین راستا تولید آیفون 7 و آیفون 7 پلاس را افزایش داده است تا در ابتدای عرضه با مشکلاتی مانند اتمام موجودی انبارها مواجه نشود.

البته خط تولید محصولات اپل در گذشته نیز با حداکثر توان فعالیت می‎کرد و افزایش تولیدات تنها تا 10 درصد بر روی تعداد آیفون‎های ساخته شده تاثیر خواهد داشت. البته این کار اپل ممکن است عواقب ناخوشایندی نیز برای این شرکت در پی داشته باشد. اگر شایعات مربوط به آیفون 2017 حقیقت داشته باشند شاید بسیاری از کاربران خرید آیفون 7 را تصمیم عاقلانه‎ای تصور نکنند. اما به هر حال به نظر نمی‎رسد که افزایش تولید آیفون مشکل همیشگی اپل در ابتدای ورود آیفون‎ها به بازار یعنی اتمام موجودی انبارها را حل کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید