بیش از 10 طرح جدید برای آیفون 8؛ احتمال عرضه محصول جدید اپل با صفحه نمایش خمیده

بیش از 10 طراح جدید برای آیفون 8؛ احتمال عرضه محصول جدید اپل با صفحه نمایش خمیده
بیش از 10 طراح جدید برای آیفون 8؛ احتمال عرضه محصول جدید اپل با صفحه نمایش خمیده

تاکنون گزارش های زیادی در رابطه با طراحی آیفون 8 و استفاده از صفحه نمایش خمیده در آن منتشر شده است. در خبری که امروز توسط وال استریت ژورنال منتشر شده احتمال خمیده بودن صفحه نمایش آیفون 8 قوت بیشتری گرفته است.

به نقل از وال استریت ژورنال، شرکت اپل از شرکای خود خواسته تا نمونه های اولیه صفحه نمایش های OLED خود برای آیفون 8 را نازک تر و با وضوح تصویر بالاتری نسبت به محصولات سامسونگ به این شرکت ارائه کنند. ساخت صفحه نمایش هایی با وضوح بالاتر از سامسونگ شاید زیاد آسان نباشد. در حال حاضر سامسونگ گلکسی S7 Edge با گوشه های خمیده با وضوح تصویر Quad HD 1440*2560 به فروش می رسد. هنوز مشخص نیست که آیا محصول جدید اپل می تواند وضوح تصویر بالاتری داشته باشد، اما در صورت رسیدن به کیفیتی بالاتر آیفون 8 صفحه نمایش فوق العاده ای خواهد شد.

احتمالا بخشی از پنل های خمیده اپل ساخت سامسونگ خواهند بود که البته خبر تعجب برانگیزی نیست. بسیاری از قطعات مورد استفاده در آیفون 7 مثل رم این گوشی ها، توسط سامسونگ یا یکی شرکت های زیر مجموعه آن تولید شده است.

طبق گزارشات رسیده اپل بیش از 10 طرح اولیه را برای نسل جدید گوشی های هوشمند خود در نظر دارد و استفاده از پنل های خمیده مثل گلکسی Edge یکی از این طرح هاست. به این ترتیب ممکن است که صفحه خمیده را سال آینده نیز در محصولات اپل نبینیم.

در صورتی که آیفون 8 با صفحه خمیده عرضه شود احتمالا قیمت بالاتری نسبت به مدل های معمولی خواهد داشت. پنل های خمیده OLED از صفحه نمایش های تخت IPS LCD که اپل در حال حاضر از آنها استفاده می کند خیلی گران تر هستند. هنوز مشخص نیست که این صفحه نمایش خمیده در اندازه ی های کوچکتر (مثلا 4.7 اینچ) یا در اندازه های بزرگتر (مثلا 5.5 اینچ) عرضه خواهد شد، اما به نظر می رسد استفاده از این تکنولوژی در ابعاد بزرگتر حرکت عاقلانه تری باشد.

وال استریت ژورنال به اسم آیفون بعدی اشاره نکرده است، اما به نظر می رسد که این محصول iPhone 8 نام داشته باشد و خبری از مدل iPhone 7s نخواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید