آیا اپل در تلاش است تا بخشی از توشیبا را خریداری کند؟

به نظر می‌رسد که کمپانی اپل در حال بررسی شرایط برای سرمایه گذاری در شرکت توشیبا است. این شرکت ژاپنی در سالهای اخیر دارای مشکلات مالی فراوانی بوده است.

طبق گزارش‌های منتشره از خبرگزاری بلومبرگ، شرکت توشیبا بخش تولید محصولات نیمه رسانای خود را برای فروش گذاشته و شرکت اپل به احتمال بسیار زیاد برای خرید این کسب و کار وارد عمل خواهد شد. این بخش از توشیبا سازنده چیپ‌های حافظه‌ای است که از آنها در گوشی‌های هوشمند و کامپیوترها استفاده می‌شود. خرید این مجموعه به اپل کمک می‌کند تا در فرایند ساخت محصولات خود کنترل بیشتری داشته باشد.

صورت‌های مالی توشیبا نشان از زیان 712.5 میلیارد ینی (معادل 6.3 میلیارد دلار) در سال گذشته می‌دهند. بخش عمده‌ای از این ضررها مربوط به یکی از شرکت‌های زیر مجموعه این شرکت، یعنی وستینگ‌هاوس (Westinghouse) بوده که در زمینه راکتورهای هسته‌ای فعالیت می‌کند.

toshiba-bics-3d

توشیبا که یک برند خوشنام و معتبر ژاپنی است، در سالهای گذشته به دلیل مشکلات مالی بخش عمده‌ای از فعالیت‌های خود را متوقف کرده است، تا جایی که این شرکت در سال 2015 مجبور شد محصولات خود را از بازار تلویزیون‌های ایالات متحده خارج کند.

توشیبا بین سالهای 2006 تا 2008 در جریان رقابت بر سر فرمت دیسک‌های اچ دی با سونی هزینه زیادی را متحمل و در نهایت با شکست مواجه شد. از همان زمان تاکنون این شرکت دارای مشکلات عدیده بوده است.

توشیبا و اپل هنوز در مورد این گزارش هیچ اظهارنظری نداشته‌اند.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید