کیک استارتر به عنوان شتاب ‌دهنده استارتاپ ها 300 هزار شغل ایجاد کرد

کیک استارتر شتاب دهنده استارتاپ ها

کیک استارتر یک استارتاپ بسیار موفق است که وظیفه آن شتاب دهی در انجام استارتاپ‌های مختلف و پیدا کردن یک سرمایه گذار است. به گونه‌ای که ایده‌های مختلف در این سایت در منظر عموم گذاشته می‌شود و مردم می‌توانند در آن سرمایه‌گذاری کنند. در واقع می‌توان گفت نقش سرمایه‌گذار در این میان حذف شده و پروژه‌های مختلف تنها با خواست و نظر مردم به راه خود ادامه می‌دهند، که چنین چیزی باعث پیشرفت سریع‌ترهر پروژه ای، در صورت مفید بودن آن برای مردم عام می‌شود.

کیک استارتر باعث ساخت بسیاری از وسایل جالب  مانند ساعت هوشمند Pebble و Oculus Rift شده است. با وجود بهبود روند ساخت این وسایل جدید، کیک استارتر به افزایش اشتغال نیز کمک شایانی کرده است. در یک تحقیق که توسط پروفسور اتان مالیک در سایت Engadget از دانشگاه پنسیلوانیا انجام شده است، کیک استارتر تا به الان 300 هزار شغل ایجاد کرده است.

طبق تحقیقات مالیک، 283 هزار شغل از این 300 هزار شغل به صورت شغل‌های پاره وقت هستند، درحالی که 29500 شغل به صورت تمام وقت هستند. کیک استارتر همچنین موفق به ایجاد 8800 کمپانی جدید شده است. البته تمامی پروژه‌های موجود در کیک استارتر به موفقیت نرسیده‌اند، بلکه پروژه‌هایی نیز بوده که در روند رسیدن به اهداف خود با شکست مواجه شده‌اند.

یکی از پروژه‌های موفقیت آمیز کیک استارتر، پروژه Dream است که موفقیت زیادی بدست آورد و سروصدای زیادی هنگام عرضه به بازار به راه انداخت. به نظر می‌رسد با حذف سرمایه گذاران بزرگ و جمع‌آوری سرمایه از طریق سرمایه گذاران خرد (مردم عادی)، روند پیشرفت استارتاپ‌ها و تزریق سرمایه با سرعت بیشتری صورت بگیرد. به کسانی که به دنبال ایجاد یک استارتاپ جدید و یا سرمایه گذاری در استارتاپ هستند توصیه می کنم حتما به سایت  KickStarter سری بزنید و از ایده‌های بسیار جالبی که در آن برای جلب سرمایه‌گذار گذاشته می‌شود دیدن نمایید.