بانک‌های کره ای از اسکنر عنبیه چشم گلکسی نوت 7 استفاده خواهند کرد

بانک‌های کره‌ای از اسکنر عنبیه چشم گلکسی نوت 7 استفاده خواهند کرد

روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه سامسونگ قصد دارد تکنولوژی اسکنر عنبیه چشم را به گوشی‌های میان رده خود بیاورد و این کمپانی برنامه‌هایی نیز در جهت گسترش این تکنولوژی در زمینه‌هایی خارج از گوشی‌های هوشمند دارد و از بانک‌ها به عنوان یک صنعت احتمالی برای گسترش این تکنولوژی یاد می‌کند.

اکنون به نظر می‌رسد دو بانک KEB Hana و Woori Bank در کره جنوبی قصد دارند از این تکنولوژی سامسونگ استفاده کنند و ظاهراً هر دو بانک بر روی طراحی برنامه‌ای کار می‌کنند که می‌تواند از قابلیت اسکنر عنبیه چشم بر روی گوشی استفاده کند که یکی از آن‌ها Selca Banking نامیده می‌شود.

سلکا (Selca) اصطلاحی است که در کره جنوبی درباره عکس‌های سلفی به کار برده می‌شود بنابر این اگر اشخاص برای شناسایی خود عکس سلفی بگیرند، اسکنر عنبیه می‌تواند چشم‌ آن‌ها را تشخیص دهد. قابل ذکر است که بانک‌های دیگری نظیر Shinhan Bank و KB Kookmin Bank نیز بر روی ساخت ابزار مشابه ای کار می‌کنند.

در حال حاضر مشخص نیست به‌کارگیری این تکنولوژی در زمینه‌های دیگر مانند بانک‌ها چه مدت به طول می‌انجامد اما سامسونگ کمپانی بزرگی است بنابر این ممکن است بتواند زودتر از گذشته این تکنولوژی را گسترش دهد.