تصاویر جدیدی از آیفون 7 فاش شد؛ بدنه سرامیکی و باتری بزرگتر

شایعات پیرامون محصولات کمپانی اپل در طی هفته‌های گذشته به اوج خود رسیده است و همه علاقه‌مندان منتظر رویداد 21 مارس این شرکت هستند تا احتمالا با آیفون SE (چهار اینچی)، آیپد ایر 3، اپل واچ 2 و احتمالا یک چیز دیگر (شاید هدست واقعیت مجازی VR) بیشتر آشنا شوند. دیگر تا برگزاری رویداد چیزی باقی نمانده و حالا رسانه‌ها توجه خود را به پرچمدار جدید اپل – آیفون 7 – معطوف کرده‌اند.

تا به حال ضرب المثل هر جا دود باشد حتما آتشی روشن است را شنیده‌اید؟ حدود یک ماه پیش تصویر رندر شده از آیفون 7 با بدنه پشتی سرامیکی منتشر شد. امروز نیز تصویر دیگری پیرامون این موضوع وارد رسانه‌های فناوری و موبایل شده است که باز هم حضور بدنه سرامیکی در آیفون 7 را تایید می‌کند. اگر به خاطر داشته باشید، تلفن HTC One S هم از بدنه سرامیکی بهره می‌ برد که در نتیجه با تعداد بسیار بالا تولید و عرضه شد. شاید از سال 2012 تاکنون تکنولوژی مربوطه رشد قابل توجهی کرده باشد و با آیفونی متفاوت روبرو شویم.

علاوه بر این در تصاویر جدید لو رفته از آیفون 7، باتری این محصول را مشاهده می‌کنیم که گنجایشی معادل با 7.04 (Whr) را شامل می‌شود و این یک رشد 6.5 درصدی در میزان گنجایش باتری از آیفون 6S به شمار می‌رود. متاسفانه بدون دانستن میزان ولتاژ، حدس زدن میزان گنجایش باتری به میلی آمپر غیر ممکن است و در این باره نمی‌توانیم اظهار نظر خاصی داشته باشیم. اما اگر این دو باتری را با هم مقایسه کنیم، هر کدام که Whr بالاتری داشته باشد، قطعا عمر شارژدهی بیشتری خواهد داشت.

یکی از دلایل اصلی اپل برای حذف درگاه جک 3.5 میلی میلی متری هنذفری‌ها از تلفن آیفون 7 و آیفون 7 پلاس، قرار دادن باتری بزرگ‌تر و با گنجایش بیشتر بوده است. اگر این محتوی تصویر واقعیت داشته باشد، احتمالا آیفون 7 با عمر شارژدهی بهینه و بهتری ارائه می‌گردد. البته این افزایش شارژدهی برای کاربران حرفه‌ای آنچنان بالا و محسوس نخواهد بود.

1 علاوه بر موارد یاد شده، صبح امروز تصاویری از منابع چینی به بیرون درز کرد که ادعای نمایش آیفون 7 حقیقی و نهایی را داشتند. تصویر اول از دوربین دوگانه اپل آیفون 7 در بخش پشتی خبر می‌دهد. در روز های گذشته نیز شایعاتی مبنی بر ارائه دو دوربین پشتی در برخی نسخه‌های این تلفن منتشر شده بودند، البته احتمال اعمال این تغییر در کل نسل هفتم آیفون نیز وجود دارد. علاوه بر آن در تصویر منتشر شده دیگر خبری از دو خط مربوط به آنتن که کاربران را ناراضی کرده بودند، نیست.2

در قسمت پایینی تلفن یک کانکتر هوشمند و آهنربایی گنجانده شده است – مشابه کانکتری که آیپد پرو 12.9 اینچی اپل را به کیبورد هوشمند متصل می‌کند. همچنین این قسمت در ارسال و دریافت دیتا بین دستگاه و کیبورد فعالیت ویژه‌ای دارد. متاسفانه هنوز دقیقا نمی‌دانیم هدف اپل از گنجاندن چنین قسمتی در تلفن هوشمند خود چیست.

اگر به تصویر دوم که از آیفون 7 منتشر شده دقت کنید، خبری از دکمه هوم اسکرین در آن نیست. محتوی منتشر شده به همراه تصویر از قرارگیری سنسور تاچ آی دی و دکمه هوم درون صفحه نمایش خبر داده‌اند. در پایان درگاه هدفون جک 3.5 میلی متری نیز در تصاویر مربوط به این منبع دیده نمی‌شود، موضوعی که مدت هاست از آن خبر داریم.

اپل آیفون 7 و آیفون 7 پلاس تا قبل از ماه سپتامبر رونمایی نمی‌شوند و تا آن زمان احتمالا شایعات و اخبار ضد و نقیض زیادی به دستمان خواهند رسید. با این حال در رویداد پیش روی کمپانی – دوم فروردین ماه – منتظر رونمایی از جدیدترین آیفون 4 اینچی شرکت با نام iPhone SE باشید.

11-horz