لیکو اولین گوشی هوشمند مجهز به اسنپدراگون 823 را رونمایی می‌کند

گوشی هوشمند لیکو

کمپانی لیکو (LeEco) که پیش از این با نام LeTV شناخته می‌شد، قصد دارد تا درانتهای ماه جاری میلادی (9 تیر ماه) طی مراسمی که در شهر شانگهای چین برگزار خواهد کرد، از یک محصول جدید رونمایی کند. این خبر از طریق تیزری که توسط این شرکت چینی منتشر گردیده، اعلام شده است.

در حالی که در تیزر مذکور هیچ اشاره‌ای به ماهیت و نام محصولی که لیکو قصد عرضه آن را دارد، نشده است اما گزارش‌ها حکایت از آن دارند که این کمپانی چینی، از یک گوشی هوشمند پرچمدار رونمایی خواهد کرد. جالب اینجاست که پیش از این گفته شده بود جدیدترین گوشی هوشمند لیکو، تنها یک گوشی پرچمدار معمولی نخواهد بود، بلکه اولین محصول مجهز به جدیدترین پردازنده ساخت کوالکام، یعنی اسنپدراگون 821، نیز لقب خواهد گرفت.

کوالکام اسنپدراگونالبته شایان ذکر است که اخیراً گزارشاتی منتشر شده مبنی بر اینکه کمپانی کوالکام نام جدیدترین محصول خود را از اسنپدراگون 821 به اسنپدراگون 823 تغییر داده است. به این ترتیب به نظر می‌رسد این گزارشات جدید، با شایعات اخیر که در مورد رونمایی لیکو از یک گوشی هوشمند مجهز به اسنپدراگون 823 در ماه ژوئن می‌باشد، همخوانی دارد.

مشخصات سخت‌افزاری منتسب به این گوشی هوشمند نیز جالب توجه می‌باشد. گفته شده که لیکو در جدیدترین پرچمدار خود از 8 گیگابایت حافظه رم استفاده کرده و یک دوربین 25 مگاپیکسلی نیز در پشت بدنه آن تعبیه نموده است. حتی به تازگی صحبت‌هایی در مورد قیمت احتمالی این گوشی نیز به گوش می‌رسد و پیش بینی شده که گوشی هوشمند قدرتمند لیکو با قیمت 3000 یوان چین (معادل 455 دلار) به فروش برسد.

اگر به یاد داشته باشید، کمپانی چینی لیکو پیش از این نیز اولین گوشی هوشمند مجهز به اسنپدراگون 820 را عرضه کرده بود و بنابراین نمی‌توان به راحتی از کنار شایعاتی که اخیراً منتشر شده‌اند، گذشت. اما به هر صورت تا به این لحظه، هیچکدام از اطلاعات پیرامون پرچمدار جدید این شرکت به صورت رسمی تایید نشده‌اند و باید تا انتهای ماه جاری میلادی منتظر بمانیم.