دوربین واقعیت مجازی 360 درجه ای لنوو به‌زودی رونمایی خواهد شد

دوربین واقعیت مجازی لنوو

کمپانی لنوو طی یک رویداد خبری از تازه‌ترین دستاوردهای خودش رونمایی کرد. فبلت 6.4 اینچی به نام فب 2 پرو (Phab2 Pro) که با ارائه ویژگی‌های تکنولوژی گوگل تانگو یکی از جذاب‌ترین محصولات سال 2016 میلادی خواهد. در آن میان لنوو تمرکز اصلی خودش را بر روی رونمایی نخستین گوشی هوشمند مبتنی بر پروژه تانگو قرار داده بود ولیکن این شرکت برنامه‌هایی نیز برای دنیای واقعیت مجازی دارد که در آینده‌ای نزدیک اخبار بیشتری از آن منتشر خواهد شد.

یکی از نمایندگان این غول چینی دنیای فناوری در مصاحبه‌ای با خبرنگار UploadVR اعلام کرده است که آن‌ها در حال توسعه یک دوربین واقعیت مجازی 360 درجه ای با قابلیت استرین زنده تصاویر هستند. هرچند که وی هیچ صحبتی در خصوص مشخصات سخت افزاری و قیمت عنوان نکرده است، ما می‌توانیم حدس بزنیم که با یک محصول کاملاً جذاب روبه‌رو خواهیم بود. بر خلاف سایر دوربین‌های موجود در بازار، دستگاه جدید لنوو قادر است استریم زنده را از طریق خود دوربین و بدون اتصالات مختلف سیمی انجام دهد.

به منظور انجام این کار، دوربین واقعیت مجازی 360 درجه ای لنوو از دو پردازنده مدرن “Myriad 2” بهره می‌برد که وظیفه پردازش و مدیریت تمامی جوانب بر عهده آن خواهد بود. پردازنده Myriad 2 معمولاً برای انجام محاسبات سنگین استفاده می‌شود، به همین دلیل است که دوربین‌هایی نظیر Orah و یا دوربین واقعیت مجازی Gear 360 سامسونگ نیز از همین پردازنده استفاده می‌کنند. با این حال دوربین واقعیت مجازی 360 درجه ای لنوو متفاوت‌تر از این محصولات خواهد بود. شما با فشدن یک کلید فیزیکی قادر هستید تا به صورت زنده تصاویر تولیدی را استریم کنید.

این دوربین همواره بخشی از محصولات «واقعیت مجازی محور» است که با همکاری بین دو کمپانی لنوو و Movidius به‌زودی مراحل تولید خود را تمام شده دیده و رونمایی می‌شود. همواره کاربران قادرند به‌وسیله این دستگاه محتوای واقعیت مجازی خود را تولید کنند. از آن‌جایی که اشتراک گذاری فیلم‌ها و تصاویر یکی از بهترین راه‌ها جهت زنده نگه داشتن خاطرات است، یک تصویر 360 درجه ای کلی با قدرت مشاهده در هدست‌های واقعیت مجازی، می‌تواند خدماتی باشد که دوربین واقعیت مجازی 360 درجه ای لنوو به کاربران خود ارائه می‌کند.