با تلویزیون جدید ال جی از شر حشرات مزاحم خلاص شوید

تلویزیون جدید ال جی با تکنولوژی دفع حشرات

به گزارش رویترز با توجه به گرمای بیش از حد هوا و افزایش حشراتی مانند مالاریا، زیکا و دانگ، تلویزیون جدید ال جی که از ماه آینده فروش آن آغاز خواهد شد، قادر به دفع حشرات مزاحم است.

این تلویزیون جدید ال جی همان‌طور که گفته شد حاوی «تکنولوژی دفع حشرات» است و برای این کار از امواج مافوق صوتی استفاده می‌کند که برای انسان‌ها قابل شنیدن نبوده اما باعث دور شدن انواع حشرات خواهد شد. کمپانی ال جی این تلویزیون را روز پنجشنبه رونمایی کرده است.

این کمپانی اعلام کرده است که تکنولوژی دفع حشرات در واقع به‌وسیله یکی از لابراتوارهای این شرکت مستقر در کشور هند تولید شده است و ال جی در حال حاضر در محصولات دیگر خود نظیر سیستم‌های تهویه مطبوع و همچنین ماشین لباسشویی نیز از آن استفاده می‌کند.

نکته جالب توجه در مورد این تلویزیون آن است که حتی اگر صفحه آن خاموش باشد، باز هم تکنولوژی ذکر شده به کار خود ادامه خواهد داد. ال جی عنوان می‌کند که هدف از عرضه این محصول، مصرف کنندگان کم درآمدی بوده و شرایط زندگی آن‌ها به گونه‌ای است که حشرات مختلفی آن‌ها را تهدید می‌کنند.

تلویزیون جدید ال جی طی ماه آینده در دو کشور فیلیپین و سریلانکا به فروش خواهد رفت. کیم سانگ-یول، یک مقام رسمی در کمپانی ال جی الکترونیکس عنوان می‌کند که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای عرضه تلویزیون مجهز به تکنولوژی دفع حشرات این کمپانی به سایر کشورها وجود نداشته و در صورتی این اتفاق رخ خواهد داد که بازارهای مربوطه از درخواست بالایی برخوردار باشند.

از آنجایی که طی هفته‌های اخیر شیوع ویروس حشره زیکا در آمریکای لاتین شدت گرفته است و حتی بازی‌های المپیک تابستانی 2016 را نیز تهدید جدی می‌کند، این کمپانی تصمیم گرفته تا با عرضه این محصول، مصرف کنندگانش بدون هیچ مشکلی بتوانند مسابقات ورزشی المپیک ریو و سایر برنامه‌های مربوطه را در کنار خانواده خود تماشا کنند. تلویزیون جدید ال جی در دو مدل مختلف با قیمت‌های 394 و 706 دلار روانه بازار خواهد شد.