توضیحات LG درباره بروزرسانی جدید Android Wear و پشتیبانی از WiFi

آیا شما هم مانند بسیاری دیگر از کاربران، در مورد آپدیت جدید و بزرگ سیستم عامل اندروید ویر (Android Wear) کمی سردرگم شده اید؟ ما شما را سرزنش نمی کنیم و به شما حق می دهیم. در حالی که گوگل حدود یک ماه پیش خبر از عرضه این آپدیت داده بود، اما این آپدیت تنها برای ساعت هوشمند LG یعنی Urbane ارائه شد. پس از آن و در هفته جاری بار دیگر گوگل این آپدیت را معرفی کرد و حداقل این بار کمی شفاف تر درباره آن توضیح داد. اما باز هم در حالی که جزئیات این آپدیت که قابلیت WiFi را به سخت افزارهای استفده کننده از آن خواهد افزود و لیست سخت افزارهای پشتیبانی کننده آن منتشر شدند، به نظر می رسید برخی از دستگاه هایی که از پیش نیاز های لازم برخوردارند در این لیست دیده نمی شدند. در این اوضاع آشفته، LG با ارائه توضیحاتی سعی در شفاف سازی این مطالب دارد و نکاتی در مورد ساعت های پشتیبانی کننده از این آپدیت منتشر کرده است.

ساده ترین توضیحات در مورد این آپدیت مربوط به ساعت های هوشمند LG Watch Urbane و اولین ساعت هوشمند این شرکت به نام G Watch می باشد. ساعت LG Watch Urbane، هم از آخرین آپدیت ارائه شده و هم از قابلیت WiFi برخوردار می باشد، اما در مورد G Watch باید گفت با اینکه آپدیت Android Wear 5.1.1 برای آن ارائه شده ولی طبق اعلام LG این ساعت هوشمند سخت افزار لازم برای پشتیبانی از اتصال WiFi را در اختیار ندارد.

اما اوضاع در مورد G Watch R کمی پیچیده تر می باشد. با این که این ساعت از سخت افزار مورد نیاز برای پشتیبانی از WiFi برخوردار می باشد اما در لیستی که گوگل برای آپدیت خود منتشر کرده، دیده نمی شود. LG در خصوص این محصول خود گفته که آپدیت جدید همانند G Watch برای این ساعت نیز عرضه خواهد شد ولی پشتیبانی از WiFi فعلا برای آن ارائه نخواهد شد. اما در سال جاری شرکت سازنده با ارائه آپدیتی جداگانه قابلیت اتصال WiFi را برای G Watch R فعال خواهد کرد. هنوز درباره تاریخ عرضه دقیق این آپدیت جداگانه توضیحی داده نشده است ولی پیش بینی می شود در سه ماهه سوم سال جاری ارائه شود. پس اگر از دارندگان G Watch R هستید اطمینان داشته باشید که بالاخره قابلیت WiFi برای ساعت شما فعال خواهد شد.

منبع: pocketnow.com