کالبدشکافی LG G5 توسط iFixit؛ امتیاز تعمیر پذیری عالی

کالبدشکافی LG G5 توسط iFixit

طبق معمول گروه معتبر و مشهور iFixit در حال کار کردن بر روی تلفن‌ها و پرچمداران جدید کمپانی‌های بزرگ است و خریداران و تعمیرکاران را از میزان تعمیر پذیری هر محصول آگاه می‌کنند. طبق تجربه معمولا محصولات کمپانی اپل کمترین امکان تعمیر شدن توسط این گروه را داشتند و محصولات کمپانی‌های کره‌ای و چینی به راحتی تعمیر پذیر بوده‌اند.

پرچمدار کنونی کمپانی کره‌ای ال جی، G5 نام دارد و نوبت به بررسی نحوه تعمیر آن رسیده است. بی‌شک یکی از مشخصه‌های اصلی این محصول طراحی زیبا و خوش دست بودن آن است. با زیر و رو کردن بررسی‌های مختلف از محصولات جدید کمپانی‌ها می‌توان به کیفیت خود این محصول پی برد.

به همین خاطر است که جهت بررسی نتایج کالبد شکافی گروه یاد شده از این محصول عجله داشته‌ایم، و بالاخره نتایج از راه رسیده‌اند. گذشته از نتایج و مشخصات درونی این پرچمدار، مشخصات جالب و خاص دیگری نیز از پرچمدار ال جی منتشر شده‌اند. به عنوان مثال آیا می‌دانستید در داخل بدنه محصول از یک جذب کننده شک مکانیکی جهت قرار گیری باتری در مکان کشویی خود بهره گرفته شده است؟ ما هم نمی‌دانستیم! همچنین صفحه نمایش تنها به وسیله دو پیچ و چند کلید به بدنه متصل شده است – هیچ چسب و ماده چسبنده‌ای در کار نیست، موضوعی که کمتر در محصولات امروزی اتفاق می‌افتد.

2

در مجموع، گروه قدرتمند و مشهور iFixit پرچمدار جدید ال جی (LG G5) را با تعمیر پذیری بسیار ساده توصیف کرده است (quite Easily Repairable). بیشتر بخش‌های داخلی محصول حالت مدلی دارند، بدین معنا که به راحتی می‌توان در مواقع نیاز آن‌ها را با نسخه جدیدی تعویض کرد. اما یک مشکل بزرگ در محصول، این است که تمامی بخش‌های مدلی داخل با بخش صفحه نمایش ترکیب شده‌اند؛ بدین ترتیب در صورتی که صفحه نمایش تلفن بشکند، هزینه تعمیر بسیار بالا خواهد بود.

LG-G5 Teardownبا این حال در مقایسه با پرچمداران شرکت‌هایی همچون اپل که تعمیر پذیری آن‌ها توسط افراد غیر رسمی بسیار سخت است و حتی ممکن است تلفن را از کار بیاندازد و به ماکت بدل کند، پرچمدار جدید ال جی به راحتی تعمیر می‌شود و هزینه‌های به نسبت کمتری را شامل می‌شود. در کشور عزیزمان که متاسفانه هیچ نمایندگی رسمی از اپل وجود ندارد، پیشنهاد می‌شود قبل از خرید به نتایج تست‌های این گروه توجه بیشتری داشته باشید.