ال‌جی از پردازنده‌های اینتل برای گوشی‌های خود استفاده می‌کند

کمپانی ال‌جی در راستای تولید تراشه‌های خود به منظور استفاده در تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های همراه با شرکت اینتل دست همکاری داد. این حرکت یک راهبرد دو سر سود برای ال‌جی الکترونیکس محسوب می‌شود که در پی تقویت رقابت در زمینه تلفن هوشمند است و هم‌چنین برای اینتل که بازارهای نوظهور ریخته‌گری را هدف قرار داده است.

اینتل، که بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات نیمه‌رسانا در دنیا لقب گرفته است، طی کنفرانس Intel Developer Forum (IDF) 2016 که ۱۶ آگوست در سانفرانسیسکو برگزار شد اعلام کرد ال‌جی الکترونیکس از کسب‌وکار ریخته‌گری اینتل برای تولید تراشه موبایل یا AP ساخت خود استفاده می‌کند. ال‌جی قصد دارد تراشه خود را با استفاده از فرایند ۱۰ نانومتری اینتل بسازد. این شرکت اولین پردازنده موبایل خود را با نام Nuclun در سال ۲۰۱۴ برای استفاده در تلفن هوشمند G3 تولید کرد. اگر چه، پردازنده‌های ال‌جی، پس از آن، از شرکت‌های پیشگام جهانی نظیر کوالکوم تأمین شده است.

intel-smartphoneاینتل دلیل عمده‌ای که ال‌جی الکترونیکس با اینتل بار دیگر دست همکاری داد می‌تواند تلاش‌هایی باشد که در جهت تقویت رقابت در بازار تلفن هوشمند انجام شده است. این شرکت، سال گذشته، به دلیل استفاده از تراشه Snapdragon 810 کوالکوم که با مشکل گرم شدن مواجه بود دچار افت فروش شد. به همین علت، ال‌جی تصمیم گرفت به ناچار از تراشه Snapdragon 808 استفاده کند که یک گام عقب‌تر از Snapdragon 810 بود و آن‌ها را در G4 و V10 به کار برد اما هنوز هم با این موضوع در کشمکش است. این حرکت جدید ال‌جی نشان می‌دهد که با استفاده از کسب‌وکار ریخته‌گری اینتل برای تولید محصولات نیمه‌رسانای خود رقابت قیمت تضمین خواهد شد.