همکاری ال جی و اپل: مانیتورهای مستقل LG Ultrafine 5K مخصوص مک بوک پرو جدید

از زمانی که اپل رسماً اعلام کرد که تولیدات مانیتور تاندربولت خود را متوقف می‌کند، بسیاری بر این باور بودند که اگر این شرکت قصد جایگزینی مانیتور دیگری را داشته باشد، قطعاً یک مانیتور همچون صفحه نمایش 5K به کار رفته بر روی آی مک می‌تواند گزینه ایده آلی باشد. حال در گزارشی تازه به نظر می‌رسد که شرکت ال جی تولید مانیتورهای اپل را بر عهده خواهد داشت.

طی رویداد رسمی شرکت اپل از لپ تاپ های جدید مک بوک پرو خود، این شرکت همچنین از صفحات نمایش جدیدی رونمایی کرد که می‌توانند به خوبی در کنار مک بوک های اپل مورد استفاده قرار گیرند. این صفحات نمایش در واقع LG Ultrafine نام خواهند داشت. همانطور که گفته شد این مانیتورها مخصوص شرکت اپل و البته مک بوک های جدید شرکت اپل توسط ال جی تولید شده‌اند و در مدل های 27 اینچی با رزولوشن 5K و 21.5 اینچی با رزولوشن 4K قابل عرضه خواهند بود.

hkn62_av1هر دو این مانیتورها از اسپیکرهای داخلی همراه با دوربین قابلت استفاده در FaceTime و البه یک میکروفون برخوردار خواهند بود. همچنین با توجه به این که مانیتورهای جدید ال جی از اتصالات تاندربولت 3 نیز پشتیبانی می‌کنند، این می‌توان موجب شود که به طور واحد بتوانید از این مانیتورها به عنوان منبع انرژی مک بوک خود نیز استفاده کنید. تقریباً می‌توان گفت که این دو صفحه نمایش فوق‌العاده عالی بوده و ایده آل کاربران حرفه‌ای هستند، اما تنها بخش تاریک آن‌ها، قیمتشان خواهد بود که متاسفانه همانند مک بوک های جدید شرکت اپل سرسام آور هستند!

بنا بر این گزارش مدل 21.5 اینچی این مانیتور با قیمت 700 دلار روانه بازار خواهد شد و این درحالیست که برای خرید مدل 27 اینچی آن شما باید 1300 دلار بپردازید! قطعاً در مانیتورهایی با این میزان قدرت گزینه‌های به مراتب ارزان قیمت‌تری نیز وجود دارد، اما اگر قصد داشته باشید یک مانیتور که به صورت اختصاصی برای مک بوک جدید شما طراحی و تولید شده را تهیه کنید، قطعاً مانیتورهای جدید ال جی مورد رضایت شما خواهند بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید