ال جی دیگر برای عرضه نکسوس با گوگل همکاری نخواهد کرد!

کمپانی کره‌ای ال جی چندین بار در گذشته جهت ساخت محصولات نکسوس با کمپانی گوگل همکاری کرده بود اما گزارشات حاکی از آن است که این همکاری در سال جاری به وقوع نخواهد پیوست تا شایعه همکاری گوگل و اچ تی سی بیش از پیش قوت بگیرد.

یکی از سخنگو‌های شرکت ال جی نیز با تأیید این خبر عنوان کرده که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای پیشبردن تلفن‌های نکسوس 5 و 5X نخواهد داشت و این بدین معنا است که به طور بلقوه این دو کمپانی جهت ساخت محصولات نکسوس جدید همکاری را حداقل در سال جاری با یکدیگر نخواهند داشت. وی در این باره گفته است:

“کمپانی ال جی در حال حاضر نیاز دارد تا بر روی نام تجاری خودش تمرکز کند. این حقیقت دارد که امسال راه سختی را برای جلو افتادن از سایر رقبای رده بالای خود نظیر سامسونگ در بازار خواهیم داشت.”

هر دو غول کره‌ای ال جی و سامسونگ در هفته جاری از پرچمداران جدید خودشان رونمایی کردند و قرار است تا هفته‌های آینده عرضه این محصولات را به صورت جهانی آغاز نمایند. به نظر می‌رسد که رقابت اصلی بازار امسال تلفن‌های هوشمند حداقل تا عرضه پرچمداران بعدی این دو کمپانی، بین دو دستگاه ال جی G5 و سامسونگ گلکسی S7 باشد.

به همین خاطر چندان هم تعجب آور نیست که سونی بخشی از فعالیت خودش را در سالی که می تواند عناوین مهمی را کسب کند به تلفن‌های نکسوس اختصاص دهد. با این اوصاف و بنا بر گزارشی که چندی قبل از احتمال همکاری کمپانی تایوانی اچ تی سی و گوگل جهت ساخت محصولات نکسوس منتشر شده بود، به نظر می‌رسد که اینگونه خواهد بود و ما شاهد همکاری این دو کمپانی باشیم. هرچند که هیچ یک از این دو شرکت چنین موضوعی را هنوز هم تأیید نکرده اند.