ارائه بزرگترین صفحه نمایش OLED جهان توسط ال جی

بزرگترین OLED جهان

کشور کره جنوبی در سالیان اخیر به لطف کمپانی های مطرح صنعتی اش نظیر ال جی و سامسونگ، از او همواره به عنوان یک کشور مدرن یاد شده است.کمپانی ال جی که خود یکی از پیشروان صنعت ارائه صفحات نمایش خمیده یا OLED نیز میباشد، در تازه ترین دستاوردش توانسته است صفحه نمایش خمیده ای با ابعادی بسیار بزرگ را در یکی از فرودگاه های کشور خود کره جنوبی، پیاده سازی نماید.

اگر وارد فرودگاه اینچئون کره شوید، نخستین چیزی که نظر شما را جلب خواهد کرد  صفحه نمایش خمیده و بسیار بزرگیست که زیر سقف این فرودگاه جای گرفته است. این صفحه نمایش عظیم الجثه و بسیار شیک می‌تواند شما را از چنین پیشرفتی در عرصه ی صفحات نمایش و تلوزیون های خمیده غافل گیر کند.البته در حال حاضر این صفحه نمایش به پخش تبلیغات کمپانی ال جی بسنده کرده است و مسئولین فرودگاه درحال برنامه ریزی جهت استفاده از آن هستند تا به زودی به طور کامل مورد استفاده قرار گیرد.

بزرگترین OLED جهان

البته توجه داشته باشید که این صفحه نمایش خمیده به صورت یک پارچه نیست و از ۱۴۰ پنل ۵۵ اینچی به هم چسبیده در آن استفاده شده است چرا که صفحه نمایش یکپارچه در چنین ابعادی بدون شک میتواند هزینه ی هنگفتی را به بار آورد.قابل توجه است که کمپانی ال جی در طراحی این محصول از شرکت فرانسوی Wilmotte Associes نیز یاری گرفته است.این صفحه نمایش خمیده ال جی دارای ۱۳ متر طول و ۸ متر عرض می‌باشد که به خوبی در بالاترین نقطه ی این فرودگاه چشم نوازی می‌کند.

آقای پارک وان سو، مدیرعامل فرودگاه بین المللی اینچئون در این باره می‌گوید :

” صفحه نمایش OLED ال جی می‌تواند مدرن ترین صفحه نمایش دنیا باشد که ما از آن در فرودگاه خود استفاده نمودیم و درواقع به نحوی یک آرم برای فرودگاه ما تبدیل شده است.حالا دیگر مردم فرودگاه ما را با این صفحه نمایش خارق العاده است که می‌شناسند.ما همیشه مشتاق بوده ایم که برای میلیون ها مسافری که سالانه از این فرودگاه استفاده می‌نمایند بهترین خدمات را ارائه نماییم و چه بهتر که از تکنولوژی استفاده نموده ایم که ساخته ی کشور خودمان است. “