مجموع فروش کنسول پلی استیشن 4 به 25.3 میلیون دستگاه رسید

Lifetime PS4 Shipments Now Over 25.3 Million Units

کنسول نسل هشتمی سونی یعنی پلی استیشن 4 همچنان به روند خوب فروش خود ادامه می دهد و تازه ترین آمار ها نشان می دهند که این کنسول توانسته به فروش  25.3 میلیون واحدی از ابتدای عرضه خود دست یابد.

وب سایت NeoGAF، با انتشار گزارش مالی اخیر شرکت سونی خبر از فروش 25.3 میلیون واحدی جدیدترین کنسول بازی این شرکت داده است و این طور که به نظر می رسد شرکت سونی در سه ماهه اول سال مالی 2016 بسیار موفق ظاهر شده است.

در طی سه ماهه آغاز شده از اول آوریل تا سی ام ژوئن، سونی توانسته بیش از 3 میلیون دستگاه از کنسول پلی استیشن 4 خود را به فروش برساند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که این شرکت 2.7 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 فروخته بود، افزایش داشته است.

با توجه به فروش خوب کنسول سونی، این شرکت پیش بینی های خود را در مورد میزان فروش این دستگاه ارتقا داده است و انتظار دارد تا آخر ماه مارس 2016 تعداد 16.5 میلیون واحد از کنسول های پلی استیشن 4 را به فروش برساند. پیش بینی قبلی این شرکت درباره میزان فروش در این بازه زمانی، برابر 16 میلیون واحد بود.

Uncharted 4 PS4
Uncharted 4: A Thief’s End

اگر پیش بینی های سونی در مورد میزان فروش درست از آب در بیاد، تا پایان ماه مارس 2016 مجموع فروش کنسول پلی استیشن 4 به 38.8 میلیون دستگاه خواهد رسید که رقم قابل توجهی است. اتفاقی که با ادامه این روند به هیچ عنوان دور از انتظار نمی باشد.

با توجه به بازی های تراز اول و محبوبی که امسال و سال بعد قرار است برای کنسول پلی استیشن 4 منتشر شوند، حتی امکان فروش بیشتر نیز برای این کنسول وجود دارد. برخی از بازی هایی که سال بعد قرار است بر روی پلی استیشن 4 عرضه شوند، عبارتند از Horizon: Zero Dawn، The Last Guardian، Street Fighter 5 و صد البته بازی بسیار مورد انتظار Uncharted 4: A Thief’s End.

attackofthefanboy