با اولین شمع هوشمند جهان به نام LuDela آشنا شوید

شمع هوشمند LuDela

دوست داشته باشید یا نه، تمام وسایلی که به صورت روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنیم، به مرور زمان هوشمند می‌شوند. این روند از ابزارهایی مانند گوشی‌های تلفن همراه آغاز شد و در مورد تلویزیون‌ها، سیستم روشنایی، ترموستات و سایر لوازم خانگی نیز ادامه پیدا کرده است. اما امروز خبری در مورد تولید شمع هوشمند منتشر شده است که بسیار جالب توجه است.

این شمع هوشمند که LuDela نام دارد یکی دیگر از محصولات هوشمندی است که شاید تا پیش از این اصلاً به آن فکر نکرده بودید و هیچ نیازی به آن احساس نمی‌کردید. اما با توجه به اینکه فروشگاه‌های زیادی به صورت اختصاصی به فروش شمع می‌پردازند، بدون شک افراد زیادی در این حوزه وجود دارند که از چنین طرح‌هایی استقبال کنند.

اولین شمع هوشمند به نام LuDelaشمع هوشمند LuDela با استفاده از تکنولوژی موسوم به Wi-Fire می‌تواند به گوشی هوشمند کاربر متصل شده و به راحتی از طریق آن کنترل شود. البته این شمع تفاوت زیادی با ابزارهایی از قبیل سیستم نورپردازی هوشمند فیلیپس هیو (Philips Hue) دارد. اما یکی از نکات جالب LuDela این است که در این شمع هوشمند به جای شبیه‌سازی شعله بوسیله ابزاری مانند لامپ‌های LED، از شعله واقعی آتش استفاده شده است. در داخل پوسته بزرگ این شمع، یک محفظه کوچک موم قابل تعویض تعبیه شده است که بوسیله کنترل از راه دور مشتعل شده و خاموش می‌شود.

خریداران شمع‌های هوشمند LuDela قادر خواهند بود تا با استفاده از اپلیکیشن طراحی شده برای آن و با یک لمس ساده بر روی صفحه نمایش گوشی، بدون اینکه از جای خود بلند شوند تمامی شمع‌ها و یا برخی از آن‌ها را روشن کنند. به علاوه، درون هر یک از شمع‌ها یک باتری تعبیه شده است و با توجه به اینکه این باتری تنها در هنگام روشن کردن شمع استفاده می‌شود، شارژ آن برای مدت زمانی طولانی دوام خواهد داشت و در صورت کاهش شارژ باتری هر کدام از شمع‌ها، اپلیکیشن موجود بر روی گوشی، کاربر را از این امر مطلع خواهد کرد.

شمع LuDelaدر کنار سادگی استفاده از این شمع‌های هوشمند و بی‌نیاز شدن از فندک و یا کبریت برای روشن کردن آن‌ها، LuDela برای کسانی که به هر دلیلی نگران روشن کردن شمع در خانه هستند نیز ابزاری بسیار مناسب و ایده‌آل به شمار می‌رود. سنسورهایی که بر روی این شمع تعبیه شده است، به محض اینکه افراد و یا حیوانات خانگی بیش از اندازه به آن نزدیک شوند، به صورت خودکار شمع را خاموش کرده و مانع بروز صانحه آتش سوزی می‌شود. همچنین در هنگام زمین افتادن LuDela نیز شعله آن به صورت خودکار خاموش می‌شود. به علاوه، پایه این شمع هوشمند تضمین می‌کند که موم ذوب شده آن بر روی مبلمان و اثاثیه منزل نریخته و خطر سوختگی نیز کاربر را تهدید نکند.

در انتها باید اشاره کنیم که قیمت تعیین شده برای LuDela برابر 99 دلار بوده و این شمع هوشمند از اوایل سال آینده میلادی عرضه خود را آغاز خواهد کرد. با اینکه موم یدکی به همراه این محصول ارائه نخواهد شد، اما خریداران قادر خواهند بود تا ماهانه یک موم یدکی را با تخفیف دریافت کنند که البته با توجه به فصول مختلف سال، این موم‌ها عطرهای متفاوتی نیز خواهند داشت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید