با MaruOS گوشی اندرویدی خودتان را به یک دسکتاپ لینوکسی تبدیل کنید

MaruOS

گروهی از توسعه دهندگان به تازگی ادعا می‌کنند که MaruOS می‌تواند تلفن اندرویدی شما را به یک کامپیوتر لینوکسی کامل تبدیل نماید.

MaruOS نام یک سیستم عامل جدید می‌باشد که به صورت جانبی بر روی تلفن اندرویدی شما نصب شده و بدون هیچگونه ایجاد تغییر بر روی گوشی شما و پس از اتصال آن به وسیله یک کابل HDMI به یک نمایشگر، MaruOS یک سیستم عامل بر مبنای دبیان را بر روی صفحه نمایش شما نشان خواهد داد. در این زمینه وبسایت رسمی MaruOS می‌نویسد : “تلفن اندرویدی شما به صورت مستقل با سیستم عامل خودش بالا خواهد آمد و یک سیستم عامل مستقل نیز بر روی مانیتور شما تشکیل خواهد شد. بنابر این به صورت همزمان می‌توانید از دو سیستم با کارایی مجزا استفاده نمایید.”

ما قبلاً نیز قابلیت Continuum مایکروسافت را دیده بودیم که می‌تواند تلفن ویندوزفونی شما را به یک کامپیوتر مجهز به ویندوز 10 تبدیل نماید. تبلت جدیدی نیز از جانب اوبنتو دیدیم که می‌تواند به یک دسکتاپ اوبنتو تبدیل شود. در این بین توسعه دهندگان پلتفرم اندروید نیز از غافله عقب نمانده و نشان داده اند که به دنبال یک همگرایی نو در این عرصه هستند.

اما MaruOS چه تفاوت‌هایی با ویژگی‌هایی مانند کوانتینیوم خواهد داشت؟ شما با قابلیت کوانتینیوم ویندوز تنها می‌توانید از یکی از دستگاه‌ها استفاده نمایید و در واقع دارای یک سیستم عامل خواهید بود. ولی با استفاده از MaruOS شما با دو دستگاه به صورت همزمان و مجزا کار خواهید کرد و در واقع در این ویژگی جدید، شما دو سیستم عامل مجزا را در اختیار خواهید داشت.

البته این ویژگی نیاز به تنظیمات خاصی ندارد و تمامی این تنظیمات به صورت اتوماتیک و پس از اتصال دستگاه شما به یک صفحه نمایش با استفاده از کابل HDMI انجام خواهد گرفت و توسط یک موس و صفحه کلید بلوتوثی، قابل استفاده خواهد بود. به گفته توسعه دهندگان کاربران اندروید آبنبات چوبی 5.1 به بالاتر قادر به نصب این سیستم عامل جانبی خواهند بود.

MaruOS

قابلیت دیگری که MaruOS نسبت به Continuum ویندوز دارد، تغییر کلی سیستم عامل است. درواقع Continuum تغییر خاصی را در سیستم عامل به وجود نخواهد آورد، ولی MaruOS به کلی یک سیستم عامل جدید بر مبنای دبیان تحویل شما خواهد داد که شما را قادر خواهد ساخت تا بتوانید اپلیکیشن‌های مدنظر برای این سیستم عامل را نیز بر روی آن نصب نمایید.

جهت اطلاع بیشتر می‌توانید از طریق این لینک به وبسایت رسمی MaruOS مراجعه نمایید.