مسترکارد از سنسور اثر انگشت برای پرداخت‌ها بانکی استفاده خواهد کرد

مسترکارد از سنسور اثر انگشت برای پرداخت‌ها بانکی استفاده خواهد کرد

داشتن سنسور اثر انگشت روی گوشی هوشمند موضوع جدیدی نیست و تقریباً اکثر گوشی‌های هوشمند در بازار این قابلیت را دارند و یا به زودی روی تمام گوشی‌های هوشمند نصب خواهد شد، اما نصب سنسور اثر انگشت روی کارت‌های بانکی و اعتباری موضوعی جدید و جالب است. دیروز کمپانی مسترکارد اعلام کرد اولین کارت پرداختی با سنسور اثر انگشت را این کمپانی روانه بازار خواهد کرد و به زودی تاییدیه و گواهی لازم برای همکاری با دیگر بانک‌ها و مراکز مجاز را خواهد گرفت. این کمپانی تصمیم گرفته تا رمز عددی کارت‌های اعتباری خود را منسوخ کند و یک قدم با تکنولوژی حرکت کند و اثر انگشت را جایگزین رمزهای کارت اعتباری کند.

این کمپانی در سال گذشته آزمایش‌های موفق برای تست این کارت‌های اعتباری‌ جدید را در آفریقای جنوبی انجام داد و امیدوار است در سال 2017 میلادی بتواند این فناوری را راهی دیگر کشورهای جهان کند. البته برای داشتن این کارت‌ اعتباری جدید، بانک شما باید این فناوری را با همکاری مسترکارد روی کارت‌های اعتباریش قرار دهد و همچنین دستگاه‌های POS مخصوص نیز باید راهی فروشگاه‌ها و مکان‌های خرید نیز بشود. لازم به ذکر است که بگوییم خدمات مسترکارد در ایران فعال نیست و این فناوری جدید برای هموطنان وجود ندارد.اما در دیگر کشورهای دنیا، شهروندان می‌توانند با ثبت‌نام کردن در مراکز این کمپانی اثر انگشت خود را ثبت کنند و حتی امکان ثبت دو اثر انگشت مختلف برای کارت‌های اعتباری مسترکارد نیز وجود دارد که اگر مشکلی برای یک انگشت کاربر پیش آمد بتواند از جایگزین آن نیز استفاده کند. در این روش جدید تنها اثر انگشت مالک کارت اعتباری قابل پذیرش است و اثر انگشت فرد دیگری نمی‌تواند روی آن نصب شود. بعضی از کارشناسان این فناوری که تنها با اثر انگشت فرد کار می‌کند را نقطه ضعفی دانسته‌اند ولی کمپانی مسترکارد اعلام کرده این فناوری جدید باعث بالا رفتن امنیت کارت‌های اعتباری خواهد شد.

در آینده نزدیک شما می‌توانید تنها با گذاشتن اثر انگشت خود روی کارت اعتباری پرداخت‌های خود را سریعتر انجام دهید. کمپانی مسترکارد اعلام کرده کارت‌های جدید به همراه چیپ و رمز عبور جدید برای فعال کردن کارت اعتباری به مالک کارت خواهد فرستاد که این کار باعث بالا بردن افزایش امنیت خواهد شد. البته اگر کاربران بتوانند هر دو گزینه رمز عبور و اثر انگشت را در کنار هم داشته باشند به نظر ما امنیت بالاتر خواهد رفت و کارت‌های جدید کاربردی‌تر خواهند شد. برای خبرهای بیشتر از فناوری سنسورهای اثر انگشت و کاربردشان همراه دیجی رو باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید