عرضه‎ی اموجی‎های متنوع‎تر برای گوشی‎های هوشمند

اموجی

به زودی شما مجموعه‎ اموجی‎های جدید تایید‎ شد‎ه‎ای را در اختیار خواهید داشت، نمونه اموجی‎هایی که کمک به بسته شدن شکاف جنسیتی بین اموجی‎های مرد و زن می‎کنند و به شکل بهتری هم زنان و هم مردان را در نیروی کار نشان می‎دهند.

در اردیبهشت ماه، شرکت گوگل 13 اموجی جدید به سازمان غیرانتفاعی کنسرسیوم یونیکد معرفی کرد تا زنان و مردان در شغل‎های مختلف بهتر نمایش داده شوند. امروز، این شرکت اعلام کرد که این سازمان به 11 تای آن‎ها چراغ سبز نشان داده است. مجموعه اموجی‎های جدید برای هر دو جنسیت به هر رنگ پوستی به چشم خواهد خورد و به طور کلی کاربران بیش از 100 اموجی جدید در گوشی‎های خود خواهند داشت. گوگل در وبلاگ رسمی خود نسخه‎ی زنانه‎ی اموجی‎های جدید را نشان داده است:

اموجی های جدید

دو اموجی که مورد تایید قرار نگرفته بودند یک کارگر مرکز سلامت و یک کارگر مشغول در حوزه‎ی تکنولوژی‎های برتر روز بود، سازمان یونیکد در گزارشی مفصل توضیح داده است که طیف وسیع کارکنان مرکز سلامت را نمی‎توان با یک تک اموجی نشان داد و سخت است کارگر حوزه‎ی تکنولوژی‎های برتر روز را در مقیای کوچک شناسایی کرد.

وجود یک مکانیک، سر آشپز، ستاره‎ی دنیای موسیقی راک و پروفسور زن نشان از این دارد که نحوه‎ی نشان دادن زنان در اموجی‎های تخصصی‎شان که معمولا به شکل پرنسس و عروس بوده است، فرق پیدا کرده است.

سازمان مربوطه هم‎چنین به نسخه‎ی زن و مرد 33 اموجی فعلی چراغ سبز نشان داده، یعنی شما می‎توانید یک دونده‎ی زن یا مرد، یا یک مرد یا زنی که در سلمانی است را انتخاب کنید.

نسخه‎های آتی اندروید می‎توانند اموجی‎های جدید را در بر داشته باشند ولی این قضیه تنها به سیستم‎عامل اندروید گوگل محدود نمی‎شود. چون یونیکد بین پلت‎فرمی عمل می‎کند، بنابرین این اموجی‎ها بر روی سایر پلت‎فرم‎ها از iOS گرفته تا واتس‎اپ و Swiftkey نیز دیده می‎شود.

مجموعه اموجی‎های جدید مسیر را برای طراحان اموجی باز خواهد کرد که شروع به طراحی و اجرای کارهای خود کنند تا بتوانند تا انتهای امسال از آن‎ها بهره ببرند. یونیکد می‎گوید، مجموعه اموجی‎های جدید احتمالا تا عرضه‎ی نسخه‎ی 10.0 یونیکد در تیرماه سال 1396 نخواهند رسید.

با آن‎که اموجی‎های جدید به نظر می‎رسد نشان از تنوع بیشتری داشته باشد گوگل می‎گوید که بیش از 90% جمعیت آنلاین جهان از اموجی استفاده می‎کنند. دقیق‎تر بخواهیم بگوییم این قضیه نشان از این دارد که جهان واقعی چطور به نظر می‎آید و نسل‎های جوان مثال‎هایی از حرفه‎هایی را مشاهده خواهند کرد که ممکن است در جای دیگری نبینند، که هر دوی این نکات خوب هستند.