دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی نوکیا را بیشتر بشناسید [بررسی]

دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی نوکیا

آنطور که به نظر می‌رسد نوکیا خواهان بازگشت به بازار لوازم الکترونیکی می‌باشد. کمپانی نام آشنای نوکیا با رونمایی از دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی خود که می‌توان یکی از حرفه ای ترین دوربین‌ها در این زمینه از آن نام برد، قصد دارد تا در سال جدید میلادی نگاه‌ها را معطوف به خود کند.به گفته این کمپانی، دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی نوکیا با نام “OZO” در سه ماهه نخست سال 2016 با قیمت 60 هزار دلار روانه بازار خواهد شد.

در ابتدای ماه جولای بود که نوکیا اخباری مبنی بر ساخت دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی خود را رسانه ای کرد و حالا با اعلام این کمپانی، نوکیا قصد دارد تا باری دیگر بازار لوازم الکترونیکی را با نام خود متحول سازد.
دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی نوکیا برای فیلم‌ها و بازی‌های سه بعدی ساخته شده است که با دوربین 360 درجه ای و صدای فراگیر همگام شده با تصویر، قادر به ایجاد تصاویری است که حسی بینظیر را به کاربرانش القا خواهد کرد.
یک هدست واقعیت مجازی نیز در کنار این دوربین برای تماشا و اجرای فیلم و بازی سه بعدی ارائه خواهد شد.

 

نمای 360 درجه

دوربین‌های واقعیت مجازی قادر به درک نمای 360 درجه ای هستند. به همین دلیل از انها به عنوان دوربین واقعیت مجازی و یا دوربین VR یاد می‌شود.
به واسطه این دوربین، امکان ساخت نما‌های 360 درجه ای در مجموعه هشت دوربین با کیفیت 8 مگاپیکسل فراهم می‌باشد. لنز‌های این دوربین تصرف کاملی بر روی تمامی زوایای دید خواهند داشت. هر یک از لنز‌ها با سنور‌های 2K خود، زاویه دیدی برابر 195 درجه میدان دید خواهند داشت که تمامی این امکانات باهم تشکیل دهنده یک دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی بدون نقص می‌باشند.

دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی نوکیا

اتصال و چرخش

یکی از  بهترین بخش‌های دوربین نوکیا، اتصال این دوربین و همچنین چرخش به دور یک محور با ارائه باکیفیت‌ترین تصویر است که کاملاً در شرایط استفاده در یک هوای بارانی نیز به راحتی قابل پوشاندن تمام بدنه آن خواهید بود.

دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی نوکیا

صدای 360 در 360 فراگیر

این دوربین به همراه هشت لنز خود، دارای هشت میکروفون مجزا نیز می‌باشد که قادر به ضبط 360 در 360 صدای فراگیر است که به خودیه خود طیف عظیمی از صدا را در بر می‌گیرد.در واقع هرکدام از لنزها صدای مخصوص به زاویه خودشان را ضبط خواهند کرد که بدون شک صدایی بینظیر در انتهای کار به دست خواهد آمد.

دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی نوکیا

 

حافظه ای قدرتمند با ظهور کارتریج‌های دیجیتالی

این دوربین از کارتریج‌های دیجیتالی استفاده می‌کند که هرکدام از آنها قادر به ضبط 45 دقیقه فیلم همراه با صوت می‌باشند. این درحالی است که اگر می‌خواستید با استفاده از کارت اس دی، ویدیویی در همین سطح ضبط کنید باید  برای این 45 دقیقه بیش از 10‌ها کارت اس دی تهیه می‌نمودید که به نظر می‌رسد از این حیث نیز نوکیا همه جوانب را رعایت کرده است.

دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی نوکیا

 

اندازه و وزن

دوربین Ozo با وزن و اندازه مناسب خود، این امکان را به کاربر می‌دهد که حتی وی قادر باشد تا آن را در جیب خود جای دهد. ابعاد این دوربین بدون استفاده از دسته نگهدارنده، 6.7 در 6.3 اینچ می‌باشد. وزن این دوربین نیز به همراه باطری آن چیزی حدود 4.3 کیلوگرم می‌باشد.

دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی نوکیا

نظر شما درباره بازگشت نوکیا با دوربین 360 درجه ای واقعیت مجازی Ozo چیست؟ نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید!