میزو در حال کار بر روی یک گوشی اوبونتوی جدید با نام رمز Midori می‌باشد

گوشی اوبونتوی جدید میزو

آیا آماده عرضه یک گوشی اوبونتوی جدید هستید؟ بله، باور کنید یا نه، هنوز سازندگانی وجود دارند که بر روی گوشی‌های اوبونتو (Ubuntu) کار کنند. حتی به نظر می‌رسد این بار با برنامه‌تر از قبل و با دلیلی بیش از یک جاه‌طلبی محض، وارد رقابت با گوشی‌های هوشمند اندرویدی و آی او اس، خواهند شد. یکی از تولید کنندگان چینی گوشی‌های هوشمند با نام میزو (Meizu)، که در سال‌های اخیر توانسته اعتبار خوبی برای خود دست و پا کند، با همکاری کنونیکال (کمپانی توسعه دهنده سیستم‌عامل‌های رایگان مبتنی بر لینوکس) نسخه‌ای از گوشی‌های هوشمند رده بالای خود مانند میزو ام ایکس 4 (Meizu MX4) و میزو پرو 5 (Meizu PRO 5) را با سیستم‌عامل اوبونتو عرضه کرده است و به نظر می‌رسد این دو کمپانی باز هم دست به دست همدیگر داده‌اند تا یک گوشی اوبونتوی دیگر را وارد بازار کنند.

نسخه اوبونتوی میزو ام ایکس 4به گزارش وب‌سایت OMG Ubuntu، در داده‌های جدیدی که در صفحه ردیابی اشکال اوبونتو ثبت شده، نام دستگاه جدیدی با نام رمز Midori به چشم می‌خورد که تا به حال چیزی در مورد آن نشنیده‌ایم. البته نکته جالب توجه این که، نام رمز تمام گوشی‌های هوشمند مبتنی بر اوبونتو که تا به حال توسط میزو عرضه شده‌اند، برگرفته از انیمه شناخته شده دراگون بال (Dragon Ball) بوده است و این نام رمز جدید نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ابتدا، گوشی میزو ام ایکس 4 با نام رمز Arale و گوشی میزو پرو 5 نیز با نام رمز Turbo شناخته می‌شد که هر دو مورد از اسامی کاراکترهای این انیمه مشهور گرفته شده‌اند. همین نکته می‌تواند دلیل بسیار روشنی از دست داشتن میزو در ساخت این دستگاه جدید باشد.

این اطلاعات، تمام چیزی است که تاکنون درباره این گوشی هوشمند احتمالی به بیرون درز کرده است و هنوز نمی‌توان اظهارنظری قطعی در مورد مشخصات محصول جدید همکاری میزو و کنونیکال، داشت. مطمئناً با انتشار اخبار جدیدتر در این مورد، ما نیز آن را در دیجی‌رو به اطلاع شما خوانندگان محترم، خواهیم رساند.