کامیون الکتریکی مرسدس بنز، اعلان جنگ به تسلا

کامیون الکتریکی، افتخاری دیگر از شرکت مرسدس بنز

اتومبیل‌های برقی با روندی که پیش می‌رود نقش بزرگی را در آینده ایفا خواهند کرد و شرکت دایلمر قرار است به یکه‌تازی تسلا در این زمینه پاسخ دهد. گروه تولیدی مرسدس بنزین یک کامیون تمام الکتریکی در اشتوتگارت آلمان معرفی کرد که با نام کامیون الکتریکی شهری شناخته می‌شود. همچنین دارای ظرفیت حمل بار 29 تن است و می‌توان آن را اولین کامیون با سوخت پاک نام برد.

البته همان‌طور که از نام آن پیداست، این کامیون تنها برای مقاصد بین‌شهری ساخته‌شده ولی هنوز از پس حمل‌ونقل بارهای سنگین برمی‌آید. این کامیون الکتریکی می‌تواند مقدار قابل‌توجهی از بار را تا مسافت 124 مایل تنها با یک شارژ طی کند و تنها قابل‌استفاده برای محیط‌های شهری ساخته‌شده است.

کامیون الکتریکی، افتخاری دیگر از شرکت مرسدس بنز
نمونه اولیه کامیون الکتریکی تولید شده توسط شرکت خودروسازی مرسدس بنز

زمانی خواهد رسید که ظرفیت باتری‌ها افزایش پیدا کند، به‌طوری‌که این کامیون قادر به رفتن به کشورهای دیگر باشد. البته باوجود معرفی این کامیون الکتریکی توسط مرسدس بنز، تا سال 2020 باید منتظر تولید انبوه آن باشیم.

دایملر می‌تواند با تولید این کامیون برقی خود به‌نوعی تسلا را شکست دهد. ایلان ماسک نیز به‌تازگی خبر از کار بر روی یک کامیون برای عرضه در سال بعد خبر می‌دهد. بااین‌وجود می‌توان تسلا را یک شرکت تولید خودروهای الکتریکی به‌تمام‌معنا دانست.