گوشی جدید شیائومی با بدنه فلزی و دوربین دوگانه در راه است

گوشی جدید شیائومی با بدنه فلزی و دوربین دوگانه در راه است

شکی نیست که استفاده از دوربین‌های دوگانه در بازار گوشی‌های هوشمند به شدت رواج یافته و کمپانی‌ها برای بالا بردن سطح کیفی دوربین گوشی‌های خود، محصولات میان رده و پرچم‌داران خود را به تکنولوژی دوربین دوگانه مجهز کرده‌اند. هواوی یکی از آن کمپانی‌ها است که امسال با جدیت تمام بر روی استفاده از دوربین دوگانه تمرکز کرده و بر روی پرچم‌دار P9 و دو گوشی آنر V8 و آنر 8 از این تکنولوژی استفاده کرده است. اما طبق گزارشات اخیر، هواوی تنها کمپانی چینی‌ای نیست که به استفاده از دوربین دوگانه علاقه‌مند است و دو کمپانی چینی دیگر نظیر LeEco و شیائومی نیز قصد دارند به زودی از گوشی‌های جدیدشان با دوربین دوگانه رونمایی کنند.

گوشی جدید شیائومی با بدنه فلزی و دوربین دوگانه در راه است
تصویری که از گوشی جدید شیائومی با دوربین دوگانه به بیرون درز پیدا کرده است

اکنون می‌توانیم اولین نظر اجمالی به گوشی جدید شیائومی با دوربین دوگانه را داشته باشیم. همان‌طور که مشاهده می‌کنید بر خلاف سایر گوشی‌هایی که دارای دوربین دوگانه هستند، دو دوربین گوشی جدید شیائومی به صورت عمودی در کنار هم قرار گرفته‌اند و بین دو سنسور دوربین نیز، فلش LED دیده می‌شود.

از نظر طراحی، این گوشی بدنه تمام فلزی براق دارد و دو طرف آن به صورت منحنی در آمده است. دکمه‌های پاور و کم و زیاد کردن صدا نیز در سمت راست قرار گرفته‌اند و یک لوگو Mi نیز در پشت بدنه قرار دارد که نشان می‌دهد این گوشی متعلق به کمپانی شیائومی است.

گوشی جدید شیائومی با بدنه فلزی و دوربین دوگانه در راه است
redmi note 3

اگر با دقت به این تصاویر نگاه کنید متوجه شباهت زیاد طراحی گوشی جدید شیائومی در تصویر لو رفته با گوشی
شیائومی
Redmi Note 3 می‌شوید، با این تفاوت که به جای قرار گرفتن سنسور اثر انگشت در پشت گوشی سنسور دوربین دوم در آن محل قرار گرفته است. این احتمالاً به این معناست که مدل جدید دارای سنسور دکمه هوم در جلوی گوشی است.

با این وجود آیا می‌توان گفت تصویر لو رفته متعلق به Redmi Note 4 است؟ این تصویر از گوشی جدید شیائومی در حالی به بیرون درز پیدا کرد که چند ساعت قبل از آن تصویری از هنرمند جوان چینی، Haoran Liu به همراه گوشی شیائومی با دوربین دوگانه منتشر شده بود و با توجه به اینکه Liu اخیراً به عنوان سخنگوی رسمی شیائومی انتخاب شده، می‌توان گفت به احتمال بسیار زیاد گوشی موجود در این تصویر Redmi Note 4 است.