واکنش مایکروسافت به قطع وبکم پس از به‌روزرسانی سالانه ویندوز 10

قطع وبکم پس از به‌روزرسانی سالانه ویندوز 10

بسیاری از شما احتمالاً تا به حال مشکل به وجود آمده پس از به‌روزرسانی سالانه ویندوز 10 را شنیده‌اید که برای برخی از کاربران پیش آمده است. بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند که پس از به‌روزرسانی دستگاه ویندوز 10 خود به تازه‌ترین به‌روزرسانی این سیستم عامل موسوم به به‌روزرسانی سالانه مشکلات زیادی را با وبکم‌هایشان پیدا کرده‌اند.

در حالی که نسخه نهایی این به‌روزرسانی پس از مدت‌ها کش و قوس در اختیار کاربران ویندوزی قرار گرفت، شاهد هجمه‌ی اعتراضات کاربران بابت فریز شدن وبکم‌ها و قطع کامل آن‌ها بودیم. مایکروسافت اینک بابت این سردرگمی کاربران از آن‌ها عذرخواهی کرده است.

اما این تنها شکایت کاربران پس از عرضه نسخه نهایی آپدیت سالانه ویندوز 10 توسط مایکروسافت نبود. بسیاری از کاربران حتی پس از نصب آن نیز به مشکل خورده‌اند و کامپیوتر آن‌ها به حالت فریز درآمده است.

در این گزارش‌ها آمده است که به‌روزرسانی سالانه ویندوز 10 باعث قطع شدن بسیاری از وبکم‌های متصل توسط یو اس بی نظیر محصولات محبوبی از جمله Logitech C920 شده است. جالب اینجاست که مشکل به وجود آمده تنها برای مصرف کنندگان عادی نیست بلکه کاربران تجاری ویندوز 10 نیز به این مشکل برخورده‌اند و خواستار هرچه سریع‌تر حل آن توسط مایکروسافت شده‌اند.

حال پس از چند روز مایکروسافت با اعلام عذرخواهی بابت مشکل به وجود آمده خبر از عرضه یک فایل فیکس همراه با به‌روزرسانی ماه جاری ویندوز داده است.  هرچند متأسفانه هیچ راه حلی حتی به صورت موقت نیز برای خلاص شدن از این موضوع در اختیار کاربران قرار نگرفته است تا ردموندی‌ها تنها به عذرخواهی و وعده بابت حل این مشکل بسنده کند. امیدواریم مایکروسافت بیش از حد کاربران ویندوز 10 را طولانی مدت منتظر نگذارد و تا پیش از ماه سپتامبر شاهد عرضه این به‌روزرسانی باشیم تا مصرف کنندگان بتوانند نهایتاً از وبکم خود بار دیگر استفاده کنند.  هرچند که ممکن است خرید یک وبکم جدید بتواند مشکل شما را حل کند!