نسخه‌ای ویژه از «ایکس باکس وان ایکس» برای روز نخست عرضه

ایکس باکس وان ایکس

مایکروسافت از عبارت «پروژه اسکورپیو» به عنوان نام رمز کنسول جدید خود یعنی ایکس باکس وان ایکس (Xbox One X) استفاده می‌کرد؛ کنسول بازی قدرتمندی که قرار است بالاخره در تاریخ 7 نوامبر راهی بازار شود. حال با توجه به اطلاعاتی که در وب سایت آلمانی Xbox Dynasty منتشر شده، مایکروسافت یک مدل ویژه از این کنسول را برای روز نخست عرضه آن در نظر گرفته که قرار است اسم رمز مذکور بر روی بدنه کنسول حک شده باشد.

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهند که عبارت “Project Scorpio” به صورت عمودی بر روی کنترلر دستگاه درج شده و روی بدنه خود کنسول هم عبارت مذکور به چشم می‌خورد. در رابطه با مشخصات سخت‌افزاری این مدل ویژه نیز به این نکته اشاره شده که ظرفیت حافظه داخلی آن برابر یک ترابایت خواهد بود؛ خبری که مطمئناً می‌تواند بسیاری از طرفداران ایکس باکس را به وجد آورد.

با وجود اینکه کاملاً منطقی است که مایکروسافت برای عرضه کنسول قدرتمند جدید خود برنامه‌های ویژه‌ای داشته باشد، اما با این حال درج اسم رمز دستگاه بر روی آن و به نوعی رسمیت بخشیدن به این اسم رمز، کمی غیرمنطقی و شاید هم خنده‌دار به نظر می‌رسد. البته این اولین بار نیست که مایکروسافت نسخه ویژه‌ای از محصولات خود را برای عرضه در روز نخست، تدارک می‌بیند. این شرکت پیش از این نیز نسخه محدودی از کنسول ایکس باکس وان را در ماه ژوئن سال 2013 همراه با کنترلر ویژه‌ای با نام “Day One 2013″، منتشر کرده بود. البته در آن زمان کنسول ویژه مایکروسافت یک اچیومنت منحصر به فرد را نیز در ایکس باکس لایو برای خریداران به ارمغان می‌آورد که در سایت آلمانی هیچ اشاره‌ای به وجود چنین اچیومنتی در مدل ویژه ایکس باکس وان ایکس نشده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید