چه ویژگیهایی مخصوص گیمرها به آپدیت Windows 10 Creators اضافه خواهد شد؟

سال آینده دیوایس های مبتنی بر ویندوز 10 آپدیت جدیدی را دریافت خواهند کرد که کارایی این سیستم عامل را به طور کلی بهبود بخشیده و ویژگی‌های جدیدی نیز به آن می‌افزاید. با توجه به آن که تمرکز ویژه این به‌روزرسانی نرم افزاری بحث خلاقیت خواهد بود، مایکروسافت نام “Creators” یا خلاقان را برای آن در نظر گرفته است.

اما شاید گیمرها هم دوست داشته باشند بدانند که با این به‌روزرسانی که اوایل سال 2017 میلادی عرضه خواهد شد، چه ویژگی‌هایی مخصوص آن‌ها بهبود یافته و به این سیستم عامل اضافه خواهد شد؟

مایکروسافت اعلام کرده است که ویندوز 10 قصد دارد به بهترین پلتفرم برای بازی تبدیل شامل اجرای لذت بخش بازی‌های 4K تبدیل شود. در به‌روزرسانی Creators گیمرها می‌توانند بهبودهای زیر را در اختیار بگیرند:

  • استریمر داخلی مخصوص بازی‌ها
    مایکروسافت با خریداری شرکت توسعه دهنده Beam و اضافه کردن این پلتفرم استریمینگ به صورت پیشفرض به ویندوز 10 توسط آپدیت Creators، قصد دارد این سرویس استریمینگ قدرتمند را به انتخاب نخست کاربران تبدیل کند. بازیکنان با استفاده از این سرویس می‌توانند با تماشاچیان ویدیوهای خود ارتباط متقابلی برقرار کنند.
  • تورنومنت‌های سفارشی
    گیمرها به زودی قادر به ساخت تورنومنت‌های سفارشی، در حالت روشن بودن ویژگی Arena در Xbox Live هستند.
  • بهبودهای صوتی
    پشتیبانی از صوت بیت استریم برای بلوری بر روی ایکس باکس وان S (شامل Dolby Atoms)

riobeamhero-heroدر حالی که این اصلی‌ترین ویژگی‌های اضافه شونده به به‌روزرسانی بعدی ویندوز 10 خواهد بود، این مشخص نیست که مایکروسافت قصد دارد کدام ویژگی‌های دیگر را نیز مخصوص گیمرها در پلتفرم خود بهبود ببخشد تا هر چه بیشتر به اهداف خود نزدیک شود. این به‌روزرسانی نه تنها برای کامپیوترها، تبلت ها و گوشی های مبتنی بر ویندوز 10 عرضه خواهد شد، بلکه کنسول های بازی ایکس باکس وان و ایکس باکس وان اس نیز آن را دریافت خواهند کرد که از این حیث می‌توان مایکروسافت را برتر از رقیب دسنتی خود در صنعت بازی، سونی دانست.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید